بیت‌کوین هشتمین دارایی باارزش جهان

بیت‌کوین (BTC) همچنان در جایگاه دارایی‌های برتر بر اساس ارزش بازار صعود کرد و با ثبت رکوردی جدید، جایگاه خود را به عنوان هشتمین دارایی باارزش جهان تثبیت کرده است.

به گزارش اکونگار به نقل از دیجیاتو، ارزش بازار بیت‌کوین در معاملات صبحگاهی بازار آمریکا با جهشی ۴ درصدی، از مرز ۱.۴۲ تریلیون دلار عبور کرد و از نقره (با ارزش بازار ۱.۳۸۷ تریلیون دلار) پیشی گرفت (ارقام بر اساس CompaniesMarketCap). این دستاورد جدید، تنها بخشی از روند صعودی قابل توجه بیت‌کوین در دوره اخیر به شمار می‌رود. پیش‌تر در جریان این حرکت صعودی، بیت‌کوین موفق شده بود ارزش بازار شرکت متا (فیس‌بوک سابق) را پشت سر بگذارد. ارزش بازار فعلی شرکت متا، حدود ۱.۲ تریلیون دلار است.

در حال حاضر، هدف بعدی بیت‌کوین، تصاحب جایگاه هفتمین دارایی باارزش جهان است. این جایگاه در اختیار شرکت آلفابت (شرکت مادر گوگل) قرار دارد که ارزش فعلی آن اندکی کمتر از ۱. ۷ تریلیون دلار برآورد می‌شود. با این حال، برخی از تحلیل‌گران بازار ارزهای دیجیتال، چشم‌اندازی بلندمدت‌تر را ترسیم می‌کنند و حتی رسیدن بیت‌کوین به جایگاه باارزش‌ترین دارایی جهان، یعنی طلا با ارزش بازار ۱۴.۷ تریلیون دلار را محتمل می‌دانند. برای تحقق این سناریو، بیت‌کوین نیازمند افزایش قیمتی بیش از ۱۰ برابری خواهد بود و باید از مرز ۷۲۰ هزار دلار برای هر توکن عبور کند.

متئو گرکو، تحلیلگر پژوهشی در Fineqia Capital، در گزارشی که صبح امروز منتشر شده است، به نقش محرک «صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر دارایی‌های فیزیکی بیت‌کوین (BTC Spot ETF)» در تداوم روند صعودی این ارز دیجیتال اشاره کرده است. وی همچنین پذیرش درخواست‌های مربوط به اوراق بهادار قابل معامله‌ی تبعی (ETN) مبتنی بر بیت‌کوین و اتریوم توسط بورس اوراق بهادار لندن را رویدادی مثبت ارزیابی می‌کند. این رویدادها نشان‌دهنده‌ی افزایش پذیرش نهادی و جریان ورود سرمایه به حوزه ارزهای دیجیتال است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان