شناسه خبر: ۱۶۶۴
لینک کوتاه کپی شد

تلفات زلزله شدید ترکیه به بیش از هزار نفر رسید

سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام کرد که تعداد جان‌ باختگان در زمین‌لرزه ۷.۸ ریشتری جنوب این کشور به بیش از یک‌هزار کشته و حداقل ۷ هزار مجروح افزایش یافته است.

تلفات زلزله شدید ترکیه به بیش از هزار نفر رسید

به گزارش اکونگار به نقل از فارس؛ ساعتی بعد از وقوع دومین زلزله شدید امروز (دوشنبه) در جنوب ترکیه، رسانه‌ها از افزایش تعداد تلفات این حادثه خبر می‌دهند.

سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه (آفاد) اعلام کرد که تعداد جان‌باختگان در زمین‌لرزه ۷.۸ ریشتری جنوب این کشور به ۱۰۱۴ نفر افزایش یافته است.

به نوشته وبگاه «سی‌ان‌ان ترک»، در بیانیه این سازمان آمده است که ۷۰۰۳ نفر هم در مناطق زلزله‌زده دچار آسیب و جراحت شده‌اند.

سازمان آفاد همچنین توضیح داد که باوجود وقوع دو زمین‌لرزه شدید و پس‌لرزه‌ها قدرتمند متعاقب آن، فعلاً هیچ خطر سونامی که سواحل ترکیه در شرق مدیترانه را تحت تاثیر قرار دهد، وجود ندارد.

پیش از این گزارش شده بود که زلزله جدید با شدت ۷.۶ ریشتر در شهر «اِکینوزو» واقع در استان قهرمان‌مرعش، در ساعت ۱۳:۲۴ دقیقه به وقت محلی رخ داده است. (جزئیات بیشتر)

«حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه نیز ضمن اعلام تشکیل گذرگاه هوایی ویژه برای ارسال کمک‌ها به مناطق زلزله‌زده، گفته بود همه هواپیماهای این کشور در حالت آماده‌باش هستند. 

تصاویر منتشر شده از مناطق زلزله‌زده حجم ویرانی و تخریب گسترده‌ای را در ۱۰ استان ترکیه نشان می‌دهد و به گفته «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور، نزدیک به ۳ هزار دستگاه ساختمان و آپارتمان در این حادثه فرو ریخته‌اند.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر