شناسه خبر: ۱۵۲۷
لینک کوتاه کپی شد

زوج معروف اینستاگرامی به ۵ سال زندان محکوم شدند + عکس

آستیاژ حقیقی و امیر محمد احمدی در دادگاه به ۵ سال حبس محکوم شدند.

زوج معروف اینستاگرامی به ۵ سال زندان محکوم شدند + عکس

به گزارش اکونگار به نقل از میزان؛  آستیاژ حقیقی و امیر محمد احمدی در دادگاه به ۵ سال حبس محکوم شدند.

ادعایی مبنی بر صدور حکم ده سال حبس برای یک دختر و پسر جوان منتشر شد.

 پیگیری‌های خبرنگار ما از پرونده نامبردگان نشان می‌دهد این افراد (آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی) با راه اندازی صفحه‌ای در ایسنتاگرام فعالیت داشته‌اند و با شروع حوادث اخیر در کشور فعالیت‌های خود را روی تشویق مردم به اعتراض علیه کشور متمرکز کرده‌ بودند.

 نامبردگان در صفحه‌ای فعالیت می‌کرده‌اند که یک میلیون فالور داشته و در زمان وقایع اخیر از صفحه خود برای تبلیغ فراخوان‌ها از جمله فراخوان ۴ آبان استفاده کرده‌اند.

پس از این فعالیت‌ها مسئولین در تذکرهایی به این دو آن‌ها را نسبت به فعالیت مخرب خود آگاه می‌کنند که با تکرار اقدامات این دو در انتشار فراخوان‌های غیرقانونی سرانجام در تاریخ ۱۰ ابان ماه ۱۴۰۱ بازداشت می‌شوند.

پس از بازداشت این افراد و انجام تحقیقات اولیه سرانجام در دادسرا اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به این دو تفهیم شده و پرونده به دادگاه انقلاب می‌رود.

 آستیاژ حقیقی و امیر محمد احمدی در صفحات خود در اینستاگرام فراخوان تجمع در روز ۴ آبان ماه را منتشر و به اعتراض دعوت کرده بودند.

 همچنین نامبردگان علاوه بر اینستاگرام در شبکه‌های اجتماعی توئیتر و یوتیوب هم مطالبی منتشر می‌کرده‌اند.

سرانجام پس از ارسال پرونده به دادگاه و بررسی پرونده و انجام دفاعیات صورت گرفته از سوی متهمان رئیس شعبه به هر دو نفر به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور ۵ سال حبس در نظر می‌گیرد که همین حکم ۵ سال حبس برای هر دو نفر قابل اجرا خواهد بود.

آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر