شناسه خبر: ۸۶۱
لینک کوتاه کپی شد

مدیر عامل شرکت پترول:

انتظار می‌رود ظرفیت شلرد به ۱۰۰ درصد برسد

مدیر عامل شرکت پترول گفت: ظرفیت «شلرد» به صددرصد می‌رسد.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ رشید قانعی اظهار کرد : شلرد قطعا اوضاع خیلی خوبی خواهد داشت. ما نسبت به همه پتروشیمی ها به شلرد بیشتر از سایرین اعتقاد دارم.

وی ادامه داد: شلرد در سال گذشته وارد مدار شد، وقتی یک پتروشیمی وارد مدار شود مشکلات مختلفی دارد تا به ظرفیت برسد.این اتفاق بی نظیری است که توانسته مشکلات خود را سریع مرتفع کند.

قانعی تصریح کرد: ما در ماه گذشته اورهالی داشتیم که تا قبل از آن ظرفیت تا ۷۰ درصد رسید وبعد از آن برنامه ریزی کرده ایم که در یک دوره آرامش وهفته به هفته بدون ایجاد فشار روی سیستم ها ،ظرفیت لردگان به صد درصد برسد.

او ادامه داد: در صورت محقق شدن این ظرفیت، اتفاق مهمی در آستانه زمستان رخ خواهد داد.همانگونه که اطلاع دارید مصرف اوره در زمستان افزایش می یابدوامیدواریم قیمت اوره مانند سال گذشته رکورد هزار دلار را بزند.

وی افزود: باتوجه به ظرفیت یک میلیون تنی وبا میانگین قیمت ۵۰۰ دلار حدود ۵۰۰ میلیون دلار برای ما درآمد سالانه خواهد داشت.

قانعی با تاکید براینکه شرکت پترو آروند لردگان  ارزش افزوده ۴۰ درصدی روی محصولات لردگان دارد اظهار کرد :پترول در نظر دارد تا به کمک مجموعه لردگان این شرکت را تکمیل کند.

او ادامه داد: امیدواریم تا اواسط سال آینده پترو آروند لردگان نیز در مدار قرار گیرد .الان حدود ۴۵ درصد پیشرفت داردکه درصورت تحقق این هدف پیش بینی می کنیم که سهامداران شلرد وپترول لذت سهامداریشان را در ماه‌های آینده خواهند چشید.

وی با تاکید براینکه ایلام در آینده به صددرصد ظرفیت خواهد رسید گفت: قطعات مورد نیاز شلرد نیز تامین شده است. مدیر عامل پترول اظهار کرد:هر چهار کوره ارومیه از سال آینده فعالیت خود را آغاز می کنند واین سهام هم از سهام خوب شرکت پترول خواهند بود.

امضای تفاهم‌نامه‌ای میان پترول و اتحادیه تأمین نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی همچنین گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس و اتحادیه سراسری تأمین نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی برای تسهیل ارتباط میان واحدهای تولیدی بالادستی و پایین دستی صنایع پتروشیمی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم‌نامه روز گذشته میان رشید قانعی، مدیرعامل پترول و حسین دُر، رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری تعاونی‌های تامین نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی امضا شد که به موجب آن  برای تسهیل تعاملات میان مجموعه‌های تولیدی بالادستی و پایین‌دستی صنایع پتروشیمی و با هدف رفع مشکلات تأمین مواد اولیه و خوراک صنایع کوچک در قالب تعاونی‌های تولیدکننده در زیر گروه‌های محصولات پتروشیمی خواهد بود.

ضرورت وجود ارتباطی نزدیک و متقابل بین مجتمع‌های تولیدکننده مواد پتروشیمی به عنوان تأمین‌کننده خوراک صنایع با اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنایع کوچک به ویژه تعاونی‌های تولیدی، به منظور توسعه هدفمند و برنامه‌ریزی شده شهرک‌های صنایع پایین‌دستی پتروشیمی و نیز تقویت شرکت‌های دانش بنیان و تحقیق و توسعه در تولید محصولات با پایه ارزشی بالاتر از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

براساس این تفاهم‌نامه، همکاری‌های آماری و مطالعاتی در زمینه نیازها و توان تولید فعلی و آتی واحدهای زیرمجموعه اتحادیه، تهیه و ارائه بانک‌های اطلاعاتی واحدهای زیرمجموعه اتحادیه، تهیه گزارش توانمندی‌های تحقیق و توسعه واحدهای فعلی و افزایش ظرفیت تولیدات با رویکرد محصولات دانش بنیان، ایجاد کمیته مشترک گروه و اتحادیه برای فعالیت‌های دو جانبه با دستگاه‌های اجرایی به منظور ایجاد بسته‌های کاربردی برای خروج از مشکلات فعلی و آتی واحدهای تولیدی پایین‌دستی، هم‌اندیشی در امکان‌سنجی ایجاد واحدهای تولیدی جدید با توجه به نیازهای داخلی و خارجی محصولات جدید، انجام مطالعات مشترک وضعیت محصول و بازار واحدهای صنایع پایین‌دستی و ... انجام می‌شود.

همچنین برنامه‌ریزی برای همگرایی واحدهای تولیدی جدید با برنامه‌ها و نقشه راه ایجاد پارک‌های پتروشیمیایی و صنایع پایین‌دستی، ارائه طرح‌های آتی پایین‌دستی تکمیل زنجیره ارزش، ایجاد بانک اطلاعاتی درخواست‌های جدید سرمایه‌گذاری و تولیدی در پارک‌های زیرمجموعه گروه، بازاریابی و برآورد بازار محصولات و تولیدات واحدهای زیرمجموعه اتحادیه و ظرفیت‌ها و نیازهای آتی، هم‌افزایی متقابل برای ایجاد بازار صادراتی محصولات پایین‌دستی و ... از جمله سایر موضوعات همکاری است که با امضای این تفاهم‌نامه صورت می‌گیرد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر