شناسه خبر: ۳۸۶
لینک کوتاه کپی شد

ثبت زیان غیر منتظره برای پتروشیمی آبادان

پتروشیمی ‌آبادان برای هر سهم سال ۱۴۰۰مبلغ ۳۷۹ریال زیان کنار گذاشت.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای‌اقتصاد؛ این شرکت در سال ۱۳۹۹توانسته بود ۲۶ریال سود به ازای هر سهم محقق کند. بنابراین گزارش «شپترو» در سال گذشته ۱۳هزار و ۴۲۲میلیارد و ۲۲۰میلیون ریال درآمد عملیاتی کسب کرد که نسبت به سال ۹۹ از رشد ۸۳ درصدی برخوردار بود، اما بهای تمام شده این شرکت که در سال ۱۴۰۰ با افزایش در حدود ۱۱۷درصد بیش از سال ۹۹ به ۱۳هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال رسید کل درآمدهای شرکت را پوشش داد تا در نهایت آن را با زیان خالص ۲هزار میلیارد ریالی همراه کند.

بر همین اساس زیان انباشته شرکت در سال ۱۴۰۰به ۴هزار و ۶۶۹میلیارد ریال رسید. بنابر گزارش هیات‌مدیره پتروشیمی ‌آبادان درکدال این شرکت چند پروژه در دست اجرا دارد. اجرای پروژه احداث ایستگاه تقویت فشار گاز خوراک و نصب کمپرسورهای گازکوب در محل پالایشگاه نفت آبادان و افزایش خوراک دریافتی از شرکت پالایش نفت آبادان به میزان تقریبی ۸۵ تن در روز یکی از این پروژه‌هاست  که تا پایان مرداد جاری راه‌اندازی ‌می‌شود. شرکت اعلام کرده با این اقدام بنیادی در تامین حداکثری خوراک و به حداقل رساندن Time Down در طول سال، از بالاترین میزان ارزش افزوده بهره‌مند می‌شود.

همچنین پروژه تزریق کلر مایع به منظور تولید EDC و تامین حداکثر خوراک برای واحد ۶۰۰ و بهره‌برداری از بالاترین ظرفیت ممکن برای تولید VCM در دستور کار شرکت است که با انجام این پروژه نیز می‌توان امکان تزریق روزانه ۴۰ تن کلر مایع برای جبران کمبود کلر تولیدی واحد ۳۰۰ را ایجاد کرد و با تولید EDC درون مجتمع خرید خارجی و خروج ارز را به حداقل رساند‌. این پروژه نیز در مرحله انعقاد قرارداد است. اجرای طرح‌های نه‌گانه موسوم به پروژه‌های تثبیت و تداوم تولید که برخی در حال اجرا و برخی در حال ایجاد شرح کار و طی کردن تشریفات قانونی است نیز از دیگر پروژه‌های این شرکت است.

 بهینه‌سازی کارخانه‌های پایین‌دستی، دستیابی به فناوری تولید محصولات با ویژگی خاص، حداکثر تولید پلیمرها از خوراک، افزایش بهره‌وری با فناوری اطلاعات، بهینه‌سازی و سازماندهی نیروی انسانی از اهداف این شرکت است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر