شناسه خبر: ۲۱۴۰
لینک کوتاه کپی شد

پتروشیمی گلستان وارد بورس می‌شود

رئیس کل دادگستری گلستان در حاشیه افتتاح ساختمان جدید پزشکی قانونی گلستان از ورود پتروشیمی گلستان به بورس، در آینده نزدیک خبر داد.

پتروشیمی گلستان وارد بورس می‌شود

به گزارش اکونگار به نقل از نفت ما؛  ‌حیدر آسیابی گفت: تعامل خوب با مسئولان دستگاه‌های اجرایی سبب شد مسائل مهم استان از جمله پتروشیمی در مسیر حل و فصل قرار بگیرد و هم اکنون به مرحله‌ای رسیده که پتروشیمی گلستان در آستانه ورود به بورس است. این مهم در راستای سفر رئیس قوه قضائیه و ورود رئیس جمهور و تعامل مشترک نمایندگان سه قوه در استان اتفاق افتاده است.

او با اشاره به آغاز فعالیت اجرایی هیئت مدیره جدید قبل از آ؛از سال 1402 گفت: آن‌گونه که عنوان شده است آغاز دوباره فعالیت‌های پتروشیمی گلستان تا 40هزار میلیارد تومان آورده برای استان داشته باشد.

در حال حاضر هلدینگ خلیج فارس طرف حساب 90 هزار سهامدار پتروشیمی استان است.

براساس این گزارش 26آذرماه سال 1400 بود که رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان گلستان در خصوص پرونده کثیرالشاکی «پتروشیمی گلستان» دستور داد تا این موضوع به صورت ویژه بررسی شود و در همین زمینه هم اختیاراتی به دادگستری استان گلستان برای پیگیری پرونده داده شد.

4 روز پس از سفر رئیس دستگاه قضا، رئیس کل دادگستری استان گلستان گزارش این پرونده را جهت تفویض اختیارات بیشتر به دفتر رئیس قوه قضائیه ارسال کرد.

با اقدامات قضایی، دی ماه 1400 هیئت کارشناسی شرکت پتروشیمی ایران، وضعیت طرح پتروشیمی گلستان، اعتبارات و سرمایه گذاری مورد نیاز برای راه‌اندازی پروژه را مورد بررسی قرار داد.

9 مردادماه امسال نیز رئیس کل دادگستری استان گلستان، از آغاز تشریفات انتقال مدیریت پتروشیمی گلستان به سرمایه گذار جدید خبر داد. همچنین در راستای تعیین تکلیف این پروژه اسناد رسمی پتروشیمی گلستان به سرمایه گذار جدید واگذار شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر