شناسه خبر: ۱۳۹۹
لینک کوتاه کپی شد

تولید روزانه نفت ایران چقدر است؟

اداره اطلاعات انرژی آمریکا از افزایش ۱۴۰ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت ایران در سال میلادی گذشته خبر داد.

تولید روزانه نفت ایران چقدر است؟

به گزارش اکونگار به نقل از نفت ما؛ اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارشی موسوم به چشم‌انداز کوتاه‌مدت انرژی جهان از تولید 2 میلیون و 580 هزار بشکه‌ای نفت خام ایران در آخرین ماه سال 2022 خبر داده است.

تولید نفت ایران در دسامبر 2022 با افزایش 20 هزار بشکه‌ای نسبت به ماه قبل از آن و با افزایش140 هزار بشکه‌ای نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده است.

ایران در نوامبر سال 2022 بیش از 2 میلیون و 560 هزار بشکه در روز و در دسامبر 2021 افزون بر 2 میلیون و 450 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود.

بر اساس این گزارش، تولید نفت اوپک در دسامبر 2022 حدود 28 میلیون و 930 هزار بشکه در روز بوده که این رقم نسبت به ماه قبل، روزانه 190 هزار بشکه افزایش داشته است.

تولید نفت عربستان، نیجریه، لیبی، عراق و آنگولا در دسامبر 2022 افزایش و تولید نفت گابن و کویت کاهش یافته است. تولید نفت الجزایر، کنگو، امارات، ونزوئلا و گینه نیز تغییری نداشته است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین متوسط تولید نفت ایران در سال میلادی گذشته را 2 میلیون و 540 هزار بشکه در روز اعلام کرده است. ‌تولید نفت ایران در سال پیش از آن 2 میلیون و 400 هزار بشکه در روز اعلام شده بود که بر این اساس در سال 2022 کل تولید نفت ایران 140 هزار بشکه در روز نسبت به سال قبل از آن افزایش داشته است.

افزایش تولید نفت ایران در حالی محقق شده که تحریم‌ها همچنان علیه صنعت نفت ایران وجود دارد. با این حال دولت ایران تلاش کرده تا با بازارسازی برای نفت از روش‌های مختلف مانند توسعه پالایشگاه‌های فراسرزمینی، تولید و صادرات نفت خود را افزایش دهد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر