عملکرد فولاد آلیاژی ایران در ۶ ماهه ۱۴۰۲

شرکت فولاد آلیاژی ایران در این دوره ۶ ماهه موفق به ثبت سود عملیاتی ۲ هزار و ۶۱۶ میلیاردتومانی شد که نسبت به دوره مشابه ۲۷ درصد افزایش را تجربه کرده است.

به گزارش اکونگار به نقل از بورس نیوز؛ شرکت فولاد آلیاژی ایران با سرمایه ثبت شده ۲ هزار و ۴۰۰ میلیاردتومانی و ارزش بازار ۳۵ هزار و ۷۳ میلیاردتومانی، گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی ۶ ماهه منتهی به شهریورماه سال ۱۴۰۲ خود را در سامانه کدال ثبت کرد. این شرکت در پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ توانست ۸ هزار و ۷۵۲ میلیارد تومان از فروش محصولات خود و ارائه خدمات درآمد کسب کند؛ البته حدود ۶ هزار و ۳۷ میلیارد تومان از درآمد " فولاژ" صرف هزینه تولید محصولات و ارائه خدمات شده است.

درآمد‌های عملیاتی این شرکت نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۹ درصد افزایش یافت و از طرفی هزینه‌های تولید محصولات و ارائه خدمات این شرکت فولادی نیز ۴۳ درصد رشد داشته است. در مجموع مجتمع فولاد آلیاژی ایران توانست از فعالیت ۶ ماهه سال ۱۴۰۲ خود، ۲ هزار و ۷۱۵ میلیارد تومان سود ناخالص کسب کند که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ حدود ۳۰ درصد افزایش‌یافته است.

سود و زیان 6 ماهه فولاژ

 شرکت فولاد آلیاژی ایران در این دوره ۶ ماهه موفق به ثبت سود عملیاتی ۲ هزار و ۶۱۶ میلیاردتومانی شد که نسبت به دوره مشابه ۲۷ درصد افزایش را تجربه کرده است؛ اما با کسر هزینه‌های مالی ۶ ماهه سال ۱۴۰۲ از سود عملیاتی، سود خالص ۲ فصل بهار و تابستان شرکت فولاد آلیاژی ایران به دست می‌آید که بر اساس این محاسبه صورت‌گرفته، شرکت توانسته است در پایان فصل تابستان سال ۱۴۰۲، بالغ بر ۲ هزار و ۱۷۶ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با ۶ ماهه سال گذشته حدود ۱۶ درصد افزایش داشته است. حاشیه سود ناخالص در این دوره ۳۱ درصد و حاشیه سود خالص ۲۵ درصد است. تفاوت حاشیه سود خالص و ناخالص در این است که حاشیه سود ناخالص، هزینه‌ها را در نظر نمی‌گیرد. اما در تحلیل حاشیه سود خالص ممکن است چالش دیگری هم وجود داشته باشد که باید به آن‌ها توجه شود.

حاشیه سود هر سهم فولاژ

با نگاهی دقیق‌تر به‌صورت وضعیت‌های مالی "فولاژ" می‌توان دریافت که این شرکت موفق به تحقق ۹۰۷ ریال سود خالص به‌ازای هر سهم شد. سود محقق شده هر سهم در دوره مشابه سال گذشته، ۷۸۳ ریال بوه است. 

در انتها در یک نمودار خلاصه شده، صورت سود و زیان شرکت مجتمع فولاد آلیاژی ایران را ملاحظه می‌فرمایید.

صورت سود و زیان 6 ماهه حسابرسی نشده فولاژ

از دیگر رسانه ها
دیدگاه