آمار عملکرد ۷ ماهه فولاد خوزستان

فولاد خوزستان حدودا ۳۰ هزار میلیارد تومان از محصولات خود را در بازار‌های داخلی به فروش رسانده است.

به گزارش اکونگار به نقل از نبض بازار؛ شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده محصولات نیم ه نهائی فولادی (اسلوم، بلوم بیلت) و دومین قطب تولید فولاد خام کشور و یکی از بنگاه‌های پیشروی اقتصادی است که در عرصه‌های ملی و منطقه‌ای حضوری فعال دارد.

فرآیند تولید محصولات شمش در شرکت فولاد خوزستان از خرید سنگ آهن از معادن و تبدیل آن به گندله آغاز می‌گردد. این گندله‌ها پس از گذراندن مرحله احیاء مستقیم به آهن اسفنجی و پس از آن ذوب و در نهایت به انواع شمش تبدیل می‌شوند.

محصولات اصلی شرکت شامل بلوم، بیلت و اسلب می‌باشد که برای تولید انواع مقاطع فولادی، ورق‌های گرم و سرد و فولاد‌های ساختمانی بکار می‌رود.

محصولات فرعی شرکت نیز شامل گندله، آهن اسفنجی و اکسیژن است.

فروش ۳۰ هزار میلیارد تومان فخوز در بازار‌های داخلی

براساس تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال فولاد خوزستان که با نماد فخوز در بازار سرمایه شناخته می‌شود از ابتدای شروع سال مالی تا پایان مهرماه امسال حدودا ۳۰ هزار میلیارد تومان از محصولات خود را در بازار‌های داخلی به فروش رسانده است میزان عرضه محصولات داخلی این در مدت زمان مشابه سال قبل ۱۶ هزارو ۷۶۲ میلیارد تومان بود.

رشد ۷۸ درصدی فروش داخلی فولاد خوزستان

براساس آمار‌های منتشر شده در تارنمای کدال مقدار درآمد فخوز در ۷ ماهه ابتدایی سال گذشته ۱۶ هزار و ۷۶۲ میلیارد تومان بود که با رشد ۷۸ درصدی امسال درآمد فخوز از فروش محصولات در بازار‌های داخلی به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است علاوه بر این جمع فروش کلی فولاد خوزستان به ۳۹ هزارو ۹۰۲ میلیارد تومان رسیده که از این مبلغ ۱۰۰۸۸ میلیارد تومان متعلق به صادرات محصولات و ۳۰ هزار میلیارد تومان مربوط به فروش محصولات در بازار‌های داخلی است.

میزان فروش هریک از محصولات فولاد خوزستان به ترتیب شامل اسلب ۱۰۰۲۳ میلیارد تومان، بلوم بیلت ۱۶۴۱۳ میلیارد تومان، آهن اسفنجی ۲۳۷۴ میلیارد تومان و گندله ۱۰۰۲ میلیارد تومان می‌باشد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه