سرمایه گذاری مشترک ارتش و صدر تأمین

تفاهم‌نامه مشارکت سرمایه‌گذاری در اکتشاف، استخراج، فرآوری و بهره‌برداری معدن بین سازمان اقتصاد مقاومتی ارتش جمهوری اسلامی ایران و شرکت سرمایه‌گذاری صدر تأمین وابسته به شستا امضاء شد.

به گزارش اکونگار به نقل از معدن۲۴؛ تفاهم‌نامه مشارکت و سرمایه‌گذاری در اکتشاف، استخراج و فرآورده و بهره‌برداری معدنی به ویژه در معادن طلا امروز با حضور سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امیردریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی به امضای نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تأمین وابسته به شستا و امیر گلسرخی رئیس سازمان اقتصاد مقاومتی ارتش رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه قرار است سرمایه‌گذاری مشترک در پهنه‌های معدنی در اختیار ارتش که عمدتا در مناطق مرزی کشور و مناطق محروم قرار دارد انجام شود و از طرفی سرمایه‌گذاری سازمان اقتصاد مقاومتی ارتش در معادن طلا مانند طلای جان جان سیستان و معدن طلای سقز انجام شود البته با رعایت ۴ شرط شفافیت، انضباط مالی، عدم تعارض با بخش خصوصی و اقتصادی بودن انجام شود.

در این نشست امیرسیاری تأکید کرد: بر اساس توصیه مقام معظم رهبری سرمایه‌گذاری ارتش در امور اقتصادی به شرطی است که به توان دفاعی این مجموعه لطمه‌ای وارد نشود و منافع حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها نیز صرف تقویت و توان بنیه نظامی نیروهای مسلح شود.

در این مراسم اعلام شد: کشور جمهوری اسلامی ایران با داشتن یک درصد از جمعیت دنیا دارای ۶ تا ۷ درصد معادن دنیاست که در آن ۶۰ عنصر معدنی با ارزش وجود دارد اما به خاطر اینکه به مسأله ارزش افزوده معادن توجه نشده است این محصولات به صورت خام و فرآوری نشده صادر می‌شود در حالی که اگر به مسأله فرآوری محصولات معدنی توجه شود علاوه بر ایجاد اشتغال برای جوانان ارزش افزوده‌ای برای کشور به همراه دارد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه