۳۰ درصد، ظرفیت از دست رفته فولاد آلیاژی ایران به دلیل نبود برق و گاز

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران گفت: این شرکت در مباحث فناوری تولید به جایی رسیده که هیچ محدودیتی برای طراحی و تولید گریدهای خاص فولادی ندارد.

به گزارش اکونگار به نقل از گزارش معدن ۲۴؛ محمد کمال‌زاده، مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران در دهمین کنفرانس بین‌المللی استیل پرایس در محل هتل المپیک تهران گفت: این شرکت توانایی دارد تا بر اساس درخواست مشتریان هرگونه محصولی تولید کند.

او ادامه داد: امروز مسائل صادراتی، مشکلات ارزی و بخشنامه‌های لحظه‌ای، مشکلات زیادی فراروی شرکت‌های صادرات محور ایجاد کرده است؛ به طوری که امروز ما به التفاوت قیمت محصولات ما با محصولات اروپایی بین ۸۰ تا ۱۰۰ دلار در هر تن است.

کمال‌زاده افزود: با وجود برخورداری از برق، نیروی انسانی ارزان و آهن اسفنجی فراوان، اما بین ۲۵ تا ۳۰ درصد از ظرفیت کارخانه‌ها به دلیل نبود برق و گاز از دست رفته است.

او به عدم برنامه‌ریزی در زنجیره فولاد اشاره کرد و گفت: عدم برنامه‌ریزی می‌تواند همه حاشیه سود شرکت‌ها را از بین ببرد.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی همچنین به اهمیت موضوع تامین ارز اشاره کرد و ادامه داد: در فولاد آلیاژی به‌ازای هر تن تولید، ۶۵ دلار خرید خارجی نیاز است.

کمال‌زاده با اشاره به اهمیت تکرار پذیری کیفیت در فولادهای آلیاژی اشاره کرد و تاکید کرد: در محل مصرف فولاد آلیاژی ریسک معنا ندارد.

او تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در این صنعت وارد شویم راهی جز انقلاب چهارم صنعتی یا انقلاب دیجیتال در حوزه تولید و کیفیت نداریم.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی گفت: باید به سمت کیفیت و پایش آنلاین برویم تا تکرار کیفیت را در هر محصول و مقطع تضمین کنیم.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه