گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد از رکوردزنی یک صادرات

در ۵ ماه نخست سال گذشته حدود ۲۱۳ هزار آهن اسفنجی صادر شده بود که این عدد در مجموع ۵ ماهه ۱۴٠٢ به ۷۰۸ هزار تن رسیده که بیشترین رشد صادرات را در این مقایسه آماری ثبت کرده است.

​به گزارش اکونگار و به نقل از بورس نیوز، بر اساس آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در مجموع ۵ ماهه امسال، سه میلیون و ۹۳ هزار تن شمش فولاد صادر شده که بیشترین حجم صادراتی فولادی‌هاست که ۲۴.۸ درصد بیش از میزان صادرلات آن در ۵ ماهه ابتدای سال گذشته که ظرف آن مدت، دو میلیون و ۴۷۸ هزار تن شمش فولاد (فولاد میانی) صادر شده بود.

پس از آن، یک میلیون و ۳۴۱ هزار تن محصولات فولادی طی مدت مذکور سال جاری صادر شده که نسبت به ۱۶۶ هزار تن صادراتی در پنج ماهه نخست سال گذشته، ۱۵ درصد بیشتر است.

ظرف پنج ماهه امسال یک میلیون و ۱۴۶ هزار تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به یک میلیون و ۱۸ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال گذشته ۱۲.۶ درصد افزایش یافته است.

صادرات مقاطع تخت فولادی نیز از ۱۴۸ هزار تن در مجموع پنج ماه ابتدایی ١۴٠١ به ۱۹۵ هزار تن در مدت مشابه سال جاری رسیده که نشان از افزایش ۳۱.۸ درصدی صادرات این مقاطع فولادی دارد. 

رشد صادرات، اما در خصوص آهن اسفنجی رکورد زده و افزایش ۲۳۲.۴ درصدی را به خود اختصاص داده است؛ در حالی که در ۵ماهه نخست سال گذشته حدود ۲۱۳ هزار آهن اسفنجی صادر شده بود، این عدد در مجموع ۵ ماهه ۱۴٠٢ به ۷۰۸ هزار تن رسیده که بیشترین رشد صادرات را در این مقایسه آماری ثبت کرده است.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد