دانش و تکنولوژی صنعت فولاد ایران در مسیر توسعه پایدار

معاون تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد هرمزگان گفت: با توجه به برگزاری دو دوره موفق کنفرانس فولادسازی، در کنفرانس سوم به دنبال تکنولوژی‌‌های جدید و به کارگیری آن برای صنعت فولاد در مسیر توسعه پایدار هستیم.

به گزارش اکونگار به نقل از ایلنا؛ علیرضا کاظمی، معاون تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد هرمزگان در خصوص برگزاری سومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌‌گری گفت: صنعت فولاد با سرعت در حال تحول است. موضوعاتی مانند تحول دیجیتال، فولاد سبز (انتشار صفر آلاینده‌‌ها net zero emission) در گذشته به صورت جدی مطرح نبودند یا دور از دسترس به نظر می‌‌رسیدند، اما امروز تبدیل به الزام شده‌‌اند. تکنولوژی‌‌های نوظهور آینده این صنعت را تحت‌تاثیر قرار خواهند داد و در نتیجه این تغییرات، صنعت فولاد کشور باید با در نظر گرفتن الزامات حال و آینده این صنعت، رویکردهای خود را در نظر بگیرد و با استقرار این رویکردها، توسعه خود را در مسیر درست برنامه‌‌ریزی کند.

او در خصوص مزیت برگزاری کنفرانس فولادسازی و ریخته‌‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان بیان کرد: برای آشنایی با الزامات این صنعت و همچنین یادگیری بهترین تجارب یا برترین پژوهش‌‌ها راه‌‌حل‌‌های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین آنها حضور در کنفرانس‌‌های تخصصی است که علاوه بر یادگیری و تبادل اطلاعات امکان شبکه‌‌سازی را فراهم خواهد کرد. از این رو شرکت فولاد هرمزگان با توجه به نبود یک کنفرانس تخصصی در کشور با موضوع فولادسازی ریخته‌‌گری و در راستای توسعه دانش و تکنولوژی خود و در نهایت توسعه دانش و تکنولوژی صنعت فولاد کشور، اقدام به برگزاری دو دوره کنفرانس کرد و با بهره‌‌گیری از درس آموخته‌‌های دوره‌‌های گذشته و الزامات آینده این صنعت، دوره سوم را برنامه‌‌ریزی کرده است.

کاظمی در پایان با اشاره به موضوعات مطرح شده برای شرکت در کنفرانس خاطرنشان کرد: تلاش کردیم با در نظر گرفتن الزامات اشاره شده، بهترین و جدیدترین موضوعات صنعت فولاد به‌ویژه در حوزه فولادسازی و ریخته‌‌گری را مطرح کنیم و امیدوار هستیم این کنفرانس نقش موثری در توسعه دانش و در نهایت هدفمند شدن توسعه تکنولوژی صنعت فولاد کشور متناسب با الزامات آینده داشته باشد و تجارب به اشتراک گذاشته شده در این کنفرانس، در جهت افزایش بهره‌‌وری در صنعت فولاد کشور به کار گرفته شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان