تداوم رکود تورمی در بازار مسکن تا پایان سال

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته و با توجه به اجرا و ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن این شرایط تا پایان سال ادامه خواهد داشت و همچنان بازار مسکن در رکود تورمی به سر خواهد برد.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: در حال حاضر عدم ورود بخش خصوصی به بازار مسکن خود زمینه ساز کاهش میزان تولید مسکن در کشور شده است. این درحالی است که در  ابتدای دهه ۹۰ میزان تولید مسکن سالانه به ۷۰۰ هزار واحد هم می رسید.

به گفته وی افزایش قیمت مسکن طبق آمارهای بانک مرکزی تنها یک درصد بوده که این امر نشان می‌دهد بازار مسکن وارد شرایط رکود تورمی شده است. 

او می‌گوید: استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی خود می‌تواند این بازار را به ثبات و کاهش قیمت هدایت کند اما در شرایط کنونی باید زمینه را برای ورود آنها فراهم کنیم.

پورحاجت تاکید کرد: سخت گیری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و افزایش نرخ تورم خود باعث شده که انگیزه‌ای برای ورود سازندگان وجود نداشته باشد؛ این در حالی است که دولت می تواند با حمایت از آن‌ها زمینه را برای بهبود شرایط فراهم کند.

او یادآور شد: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته و با توجه به اجرا و ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن این شرایط تا پایان سال ادامه خواهد داشت و همچنان بازار مسکن در رکود تورمی به سر خواهد برد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه