۲.۵ میلیون قطعه زمین رایگان به این گروه از افراد تعلق می‌گیرد

واگذاری زمین رایگان به متقاضیان و ساخت مسکن توسط آنها از مهم‌ترین برنامه‌های مسکنی دولت سیزدهم بود که باید در دولت بعدی هم اجرا شود.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رمضانعلی سنگدوینی نماینده مجلس در ادامه افزود: با توجه به تعهدی که در بودجه برای ساخت مسکن ایجاد شده بوده که سالی یک میلیون مسکن ساخته شود باید برای تامین زمین و تسهیلات برنامه ریزی می شد.

سنگدوینی ادامه داد: حتی در دولت سیزدهم پروژه های باقی مانده مسکن مهر که ناامیدی در مردم ایجاد کرده بود نیز غالبا به بهره برداری رسید. پروژه مسکن ملی نیز خیلی زود در دولت شروع شد و در این مدت ۲ و نیم میلیون قطعه زمین به مردم اعطا شد تا اقدام به مسکن سازی کنند.

وی ادامه داد: برای پیشبرد نهضت ملی مسکن نیاز به اعطای تسهیلات به مردم داشتیم و به همین دلیل در قانون جهش تولید مسکن مصوب مجلس بانک ها ملزم شدند که ۲۰ درصد از اعتبارات خود را صرف مسکن سازی کنند، اما بانک ها برای اعطای تسهیلات پای کار نبودند و رئیس جمهور شهید نیز در یکی از جلسات به شدت از بانک ها گله کردند که به وظایف خود عمل نمی کنند.

این نماینده مجلس دوازدهم توضیح داد: تشکیل مرتب شورای عالی مسکن نشان می داد که ایشان به دنبال تحقق وعده ساخت ۴ میلیون مسکن بودند و باید بپذیریم که راه سختی هم پیش روی دولت وجود داشت.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان