ادعای عجیب یک کارشناس درباره قیمت‌گذاری مسکن در«دیوار» و «شیپور»

یک کارشناس مسکن گفت: در پلتفرم‌های «دیوار» و «شیپور» به دلیل وجود عدم قوانین بازرسی، عده‌ای از دلالان موجب افزایش کاذب قیمت مسکن در بازار می‌شدند و تا اصلاح روند آگهی‌ها مسدود خواهند ماند.

به گزارش اکونگار، بدون شک این روزها که فضا جا به جایی مستاجران آغاز شده است و بازار مسکن روزهای پرکار خود را آغاز کرده، بسیاری از متقاضیان خانه باید برای دریافت اطلاعات سری به سایت‌های «دیوار» و «شیپور» بزنند، بسیاری از مالکان و مشاوران املاک هم موارد قابل عرضه را در این دو سایت به مستاجران معرفی می‌کنند تا در روزهای پرترافیک کاری زمان کمتری برای جستجوی خانه اختصاص یابد. 

چه کسی مظنه قیمت در بازار اجاره خانه را تعیین می‌کند؟

با وجود اینکه هنوز هم بخش قابل توجهی از آگهی‌های «دیوار» و «شیپور» مربوط به حوزه مسکن به خصوص اجاره خانه هست، اما روز گذشته وزارت مسکن اعلام کرد که بخش مسکن از روی هر دو سایت حذف خواهد شد. این درحالی است که قیمت اجاره خانه بیشتر بر اساس تورم عمومی کشور تعیین شده و این مالکان هستند که مظنه بازار را تعیین می‌کنند. 

آگهی املاک ناموجود بر روی دیوار و شیپور؟

به گزارش مهر،روز گذشته ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از حذف آگهی‌های مسکن دو پلتفرم «دیوار» و «شیپور» خبر داد و اعلام کرد «بعضاً دلالان و سوداگران از این بستر استفاده کرده و املاکی را که اصلاً وجود خارجی ندارند را در این سکوها آگهی می‌کنند.»

واکنش مدیرعامل شیپور به تهدید وزارت راه و شهرسازی/تغییرات زمانبر است

دیوار و شیپور فضایی مناسب برای دلالان حوزه مسکن

در همین راستا فرشید ایلاتی کارشناس مسکن گفت:عده‌ای دلالان و سودجویان در این پلتفرم‌ها اقدام به انتشار آگهی‌های جعلی مسکن می‌کردند که این روند موجب به صورت گسترده و با هماهنگی دلالان برای قیمت‌سازی انجام می‌شود؛ زین پس اگر املاکی می‌خواهد در این پلتفرم‌های خانه‌یاب تبلیغ شود ابتدا باید در سامانه املاک و اسکان باشد تا مشخصات و هویت مالک تأیید شود.

اجاره

این کارشناس مسکن در ادامه تاکید کرد: از اردیبهشت‌ماه سال گذشته که سامانه املاک و اسکان به طور جدی روی کار آمد و دستورالعمل ثبت آگهی به متولیان املاکی‌ها و پلتفرم‌ها ارسال شد اما نسبت به این قوانین توجهی نداشتند و هم‌اکنون پس‌از یک سال بنا شد، دو پلتفرم «دیوار» و «شیپور» مسدود شود تا روند آگهی‌های خود را اصلاح و مجدد به فعالیت ادامه دهند.

وی گفت: سکوهای آگهی مسکن این دو پلتفرم تا هفته آینده با مجوز شورای امنیت و دستگاه‌های امنیتی از دسترس خارج می‌شوند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان