شناسه خبر: ۱۳۸۳
لینک کوتاه کپی شد

به منظور ارائه تسهیلات بانکی در اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن؛

امضا تفاهم‌‌‌نامه همکاری بین بانک سپه و وزارت راه و شهرسازی

بانک سپه و وزارت راه و شهرسازی به منظور ارائه تسهیلات بانکی در اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن تفاهم‌‌‌نامه همکاری امضا کردند.

امضا تفاهم‌‌‌نامه همکاری بین بانک سپه و وزارت راه و شهرسازی

به گزارش اکونگار به نقل از پایگاه اطلاع‌‌‌رسانی بانک سپه؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهر‌سازی و دکتر آیت‌اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه تفاهم‌نامه تامین مالی برای ساخت ۲۰۰‌هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن را امضا کردند.

بر اساس این تفاهم‌نامه متقاضیان واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی معرفی می‌‌‌شوند و میزان تسهیلات مذکور در تهران معادل ۴۵۰ میلیون تومان، در شهر‌‌‌های بالای یک میلیون نفر جمعیت معادل ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌‌‌ها ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهر‌‌‌های کشور ۳۰۰ میلیون تومان و در روستا‌‌‌ها ۲۵۰ میلیون تومان است.

بر همین اساس این تسهیلات مطابق با پیشرفت پروژه به صورت تدریجی معادل پرداخت ۱۰‌درصد در مرحله پی‌کنی و فونداسیون، ۴۰‌ درصد در مرحله اسکلت و سقف، ۲۵‌درصد در مرحله سفت‌کاری و ۲۵‌ درصد در مرحله نازک‌کاری پرداخت می‌شود.

این تعداد شامل انواع ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن اعم از خودمالکی، احداث پروژه‌‌‌های حمایتی در اراضی ۹۹ ساله توسط وزارت راه و شهرسازی و مربوط به ساخت واحد‌‌‌های مسکونی توسط متقاضیان در زمین‌‌‌های واگذار شده برای احداث خانه‌‌‌های یک‌طبقه حیاط‌دار خواهد بود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر