معافیت ۳ دهک پایین از پرداخت عوارض جابجایی املاک

سخنگوی دولت گفت: امروز در هیئت وزیران، آیین‌نامه‌ای تصویب شد که بر اساس آن، همه کسانی که تحت پوشش نهاد‌های حمایتی هستند و همچنین خانوار‌هایی که جزو ۳ دهک پایین درآمدی کشور هستند، از پرداخت عوارض جابجایی املاک خود در شهرداری‌ها معاف شدند.

به گزارش اکونگار به نقل از صدا وسیما، علی بهادری جهرمی، امروز چهارشنبه در حیاط دولت، ضمن آرزوی موفقیت برای ملی‌پوشان ایران، ابراز امیدواری کرد که با موفقیت به دیدار نهایی راه پیدا کنند و به قهرمانی برسند.

 

بهادری جهرمی با بیان اینکه در نشست امروز هیئت دولت، گزارش ویژه خزانه‌داری کل کشور ارائه شد، اظهار داشت: با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی، حساب واحد خزانه، نهایی شد و هم زیرساخت‌های پرداخت به ذی‌نفع نهایی کامل شد، امروز از این زیرساخت نهایی، رونمایی شد. رئیس جمهور تأکید کرد که باید از این زیرساخت‌ها و ظرفیت قانونی برای ارتقای شفافیت، نظارت‌پذیری، جلوگیری از خلق پول و نقدینگی، بهره‌برداری شود.
 
وی عنوان کرد: پایان این هفته و روز یکشنبه به مناسبت ۲۲ بهمن، اعضای هیئت دولت، سفر‌هایی را به سراسر کشور خواهند داشت. طرح‌های زیادی را به صورت حضوری افتتاح می‌کنند و طرح‌هایی نیز از سوی رئیس جمهور به صورت تصویری، افتتاح خواهد شد.
 
سخنگوی دولت در ادامه با توجه به برخی از مصوبات امروز نشست هیئت دولت، تصریح کرد: هیئت دولت در این نشست با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی مناطق سیل‌زده استان اردبیل موافقت کرد و آیین‌نامه حمایت از حوزه‌های سیل زده نیز تأیید شد.
 
معاف شدن ۳ دهک پایین درآمدی از پرداخت عوارض جابجایی املاک خود
 
بهادری جهرمی، اضافه کرد: امروز آیین‌نامه‌ای تصویب شد که بر اساس آن، همه کسانی که تحت پوشش نهاد‌های حمایتی هستند و همچنین خانوار‌هایی که جزو ۳ دهک پایین درآمدی کشور هستند، از پرداخت عوارض جابجایی املاک خود در شهرداری‌ها معاف شدند.
 
تصویب آیین‌نامه اجرایی قانون انتصاب اشخاص در مشاغل حساس
 
وی ادامه داد: آیین‌نامه اجرایی قانون انتصاب اشخاص در مشاغل حساس، به تصویب هیئت وزیران رسید و فرایند‌های اجرایی الکترونیکی با حفظ سرعت و دقت در پاسخ به استعلامات، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
 
بازی‌های همبستگی دانشجویان کشور‌های اسلامی به میزبانی ایران برگزار می‌شود
 
سخنگوی دولت اظهار داشت: بنا به پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات، امروز مقرر شد بازی‌های همبستگی دانشجویان کشور‌های اسلامی به میزبانی ایران در سال آینده در جهت سیاست ورزشی و علمی در حوزه آقایان و بانوان برگزار شود.
از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان