ریزش سود عملیاتی سامسونگ در فصل سوم ۲۰۲۳

سامسونگ الکترونیکس می‌گوید سود عملیاتی این شرکت برای سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی حدود ۷۷.۵۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش اکونگار به نقل از دیجیاتو؛ سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تراشه‌های الکترونیکی در جهان است. سود عملیاتی سه‌ماهه سوم این شرکت 1.7 میلیارد دلار گزارش شده که به فروش موبایل‌های پرچمدار این شرکت و نمایشگرهای آن مربوط می‌شود. بااین‌وجود، همان‌طور که خود سامسونگ نیز پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود، سود عملیاتی شرکت در فصل سوم سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

کاهش حدود 80 درصدی سود عملیاتی سامسونگ در سه‌ماهه سوم 2023

اگرچه سود عملیاتی سامسونگ در فصل سوم 2023 نسبت به سال 2022 به‌شدت کاهش یافته، اما سود سه‌ماهه سوم این شرکت بسیار بالاتر از سه‌ماهه اول سال جاری میلادی بوده است. این شرکت اعلام کرده که سود خالص آن‌ها 37.7 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

براساس اعلام این شرکت، درآمد سامسونگ در بخش نیمه‌هادی‌ تحت تأثیر تأخیر در بازیابی تقاضا قرار گرفته است. گفتنی است درآمد حاصل از کسب‌وکار شبکه‌های شرکت در بازارهای بزرگ خارجی نیز کاهش یافته که یکی از دلایل آن این است که اپراتورهای تلفن همراه سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش داده‌اند. این شرکت امیدوار است که شرایط بازار بهبود پیدا کند. یکی از حوزه‌هایی که ممکن است تقاضای بیشتری داشته باشد، تهیه سرور برای محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند رشد خوبی را برای خود رقم بزند. سرورهای معمولی ممکن است همچنان تقاضای کمی داشته باشند.

سامسونگ درنظر دارد تا کاربرد هوش مصنوعی را گسترش دهد. این حوزه می‌تواند خلأ مربوط به کاهش درآمد سامسونگ را در برخی بخش‌های دیگر جبران کند. سامسونگ نتوانست از ضربه ناشی از افت طولانی‌مدت قیمت تراشه‌های حافظه جلوگیری کند. وضعیت صنعت چیپست‌ها به‌صورت کامل بهبود پیدا نکرده است.

تراشه‌سازان کره جنوبی به رهبری سامسونگ، در سال‌های اخیر با افزایش قیمت محصولاتشان از سود بی‌سابقه‌ای برخوردار شده‌‌اند. اما وضعیت اقتصاد جهانی ضربه‌ای به فروش تراشه‌های حافظه وارد کرده است.

تقاضا در طول همه‌گیری کرونا افزایش یافت و باعث شد سازندگان تراشه تولید خود را افزایش دهند. اما این وضعیت به‌سرعت تغییر کرد و میزان تقاضای خرید کاهش یافت.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه