انتقاد تند اتحادیه فروشندگان از تولیدکنندگان لوازم خانگی

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران با انتقاد از دخالت تولیدکنندگان در امر فروش، گفت: آن‌ها با اجاره تعدادی فروشگاه، میزان اجاره‌بهای را در بازار بالا برده‌اند، اما، چون این مبالغ تحت عنوان هزینه‌های تولید محاسبه می‌شود، دیگر مالیاتی برای این مسئله به دولت پرداخت نمیکنند.

به گزارش اکونگار به نقل از بازار؛ اکبر پازوکی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران پیرامون آخرین وضعیت بازار، گفت: بازار لوازم خانگی همچون ماه‌های قبل در رکود به سر میبرد. با فرارسیدن ایام ماه محرم و صفر رکود موجود در بازار بیشتر شده و اکنون ما شاهد رکودی ۹۰درصدی در این بخش هستیم. احتمال میرود که با پایان این ایام هم وضعیت رکودی بازار همچنان ادامه‌دار باشد.

او خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی بازار، به نفع مصرف‌کنندگان است که لوازم خانگی را به صورت قسطی خریداری کنند؛ در غیر این صورت و با توجه به قیمت‌های موجود، امکان خرید نقدی این اقلام برای آنها وجود نخواهد داشت.

پازوکی درباره فروش کالای قاچاق در بازار لوازم خانگی و مقابله با آن، افزود: مسئول پاسخگویی به این سوال من نیستم، اما در سطح بازار آن‌هایی که فروشندگان سالمی هستند، جنس قانونی عرضه میکنند و در طرف مقابل آن‌هایی که به دنبال فروش لوازم خانگی قاچاق هستند، همچنان به فروش این نوع کالا‌ها اصرار دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران درباره فروش لوازم خانگی از طریق کارت‌های اعتباری گفت: تاکنون چنین رویه‌ای برای هیچیک از واحد‌های صنفی فروشنده لوازم خانگی اجرایی نشده است. فروش لوازم خانگی با استفاده از این ابزار صرفاً از طریق فروشگاه‌هایی انجام می‌شود که خود تولیدکنندگان آن را دایر کرده‌اند.

او تاکید کرد: در حال حاضر شرایطی پیش آمده که خود تولیدکننده لوازم خانگی به فروشنده این نوع کالا‌ها تبدیل شده است. آن‌ها با اجاره تعدادی فروشگاه، میزان اجاره‌بهای را در بازار بالا برده‌اند، اما چون این مبالغ تحت عنوان هزینه‌های تولید محاسبه می‌شود، دیگر آنها مالیاتی برای این مسئله به دولت پرداخت نمی‌کنند.

دیدگاه