بازار سیاه و اُفت کیفیت، پیامد بازار لوازم خانگی انحصاری

عضو هیئت‌ رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: در صورتی که بازار لوازم خانگی انحصاری شود و همانند آنچه در صنعت خودرو رخ داد در این صنعت نیز ایجاد شود ما شاهد ایجاد بازار سیاه و اُفت کیفیت خواهیم بود.

به گزارش اکونگار به نقل از اتاق اصناف تهران؛ الهوردی دهقانی، عضو هیئت‌ رئیسه کمیسیون صنایع مجلس درباره صنعت لوازم خانگی، گفت: برخی تولیدکنندگان تلاش می‌کنند که بازار انحصاری را در اختیار داشته باشند و محصولات خود را با قیمت‌های سلیقه‌ای به مشتری تحمیل کنند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس با بیان اینکه صنعت لوازم خانگی نباید روند تولید خودرو را پیش بگیرد، ادامه داد: مسئولان باید تدبیر ویژه‌ای برای این صنعت داشته باشند تا مانند صنعت خودرو که به مشکلی برای کشور تبدیل شده، بازار لوازم خانگی انحصاری نشود و تولیدکنندگان ملزم شوند برای جلب مشتری کالای باکیفیت و با قیمت مناسب تولید کنند.

او با بیان اینکه تولیدکنندگان لوازم خانگی باید با استفاده از تکنولوژی به روز محصولات باکیفیت تولید کنند به‌گونه‌ای که این محصولات توان رقابت با محصولات خارجی را داشته باشند، افزود: برای رشد صنعت لوازم خانگی باید بازار رقابتی شود.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس یازدهم یادآور شد: در صورت ایجاد بازار رقابتی و تولید محصولات باکیفیت نه تنها برخی افراد به دنبال سوءاستفاده از بازار انحصاری و تحمیل کالای بی کیفیت به مصرف‌کننده نمی‌روند بلکه مشتریان نیز بیش از این متضرر نمی‌شوند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در صورتی که بازار لوازم خانگی انحصاری شود و همانند آنچه در صنعت خودروسازی رخ داد در این صنعت نیز ایجاد شود ما شاهد ایجاد بازار سیاه و اُفت کیفیت، کمّیت و قیمت‌های سرسام‌آور در این حوزه خواهیم بود که نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت.

دیدگاه