دعوت صادراتی وزیر تانزانیا از پاکشوما در حوزه لوازم خانگی

وزیر توسعه صنایع و تجارت تانزانیا در جریان بازدید از کارخانه‌ پاکشوما عنوان کرد: کسب دانش فنی تولید لوازم خانگی با کیفیت و تنوع بالا توسط این مجموعه قابل توجه است و ما از انتقال آن به کشورمان استقبال می کنیم.

به گزارش اکونگار به نقل از ال کا ایران؛ وزیر توسعه صنایع و تجارت تانزانیا در جریان بازدید از کارخانه‌های بزرگ تولید لوازم خانگی پاکشوما در شهرک صنعتی محمودآباد قم گفت: تولید انبوه و متنوع لوازم خانگی توسط این مجموعه‌ای با چنین ظرفیتی برایم جالب است.

او افزود: با توجه به اینکه این مجموعه توانسته به دانش فنی تولید لوازم خانگی با کیفیت و تنوع بالا دست یابد ما بسیار علاقمندیم از تجارب و این توانمندی‌ها در کشورمان استفاده کنیم.

وزیر توسعه صنایع و تجارت تآنزانیا ضمن اشاره به نیاز بالای کشورهای آفریقایی به محصولات خانگی عنوان کرد: افزایش روابط تجاری و اقتصادی با تولید کنندگان ایرانی در راس کار ما قرار دارد.

او افزود: محصولات پاکشوما از کیفیت بالایی برخوردار هستند و ما از مدیران این کارخانه درخواست کریم تا در بازار تانزانیا و کشورهای آفریقایی حضور فعالی داشته باشند.

حسین اسحاقی؛ قائم‌مقام مدیرعامل گروه صنعتی پاکشوما در جریان این بازدید گفت: اقدامات دولت سیزدهم باعث شده تا ظرفیت‌های خوبی برای تولیدکننده ایرانی ایجاد شود و از طرفی آمادگی لازم برای صادرات سالانه یک میلیون دستگاه لوازم خانگی به کشور‌های آفریقایی وجود دارد.

اسحاقی در پایان افزود: تانزانیا می‌تواند زمینه ساز ارتباط ایران و آفریقا باشد که در ابتدا صادرات لوازم خانگی و سپس انتقال دانش فنی را در برنامه خود داریم.

لازم به ذکر است که پاکشوما در سال 1399 یکی از صادرکننده‌های نمونه در کشور بوده و قصد دارد تا در سطح بین المللی فعالیت بیشتری داشته باشد و صادرات لوازم خانگی به کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی را در برنامه های امسال و سال های آتی خود قرار داده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان