انتقاد تند از بختک سراهای بزرگ لوازم خانگی روی سر فروشگاه های خرد

رئیس اتحادیه لوازم خانگی درباره سراهای بزرگ هشدارداد که فروشگاه های خرد در حال از بین رفتن و تعطیلی هستند!

به گزارش اکونگار به نقل از تجار‌ت‌نیوز؛ اکبر پازوکی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران در خصوص نظارت بر عرضه لوازم خانگی قاچاق در سطح فروشگاه‌ها اظهار کرد: فروشگاه‌دار مقصر این حوزه نیست بلکه واردات کالا از سوی تعاونی مرزنشینی، ته‌لنجی و کوله‌بر در مجلس تصویب می شود اما واردات این نوع کالاها بدون ضمانت انجام می شود و در بیش از شعاع ۳۰ کیلومتری هم عرضه آن قاچاق محسوب می‌شود.

او افزود: اگر قرار است قاچاق محسوب شود پس اجازه واردات نباید صادر شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران ادامه داد: در حال حاضر این کسبه هستند که تابلوهای مغازه‌های خود را به برندهای ایرانی لوازم خانگی اختصاص داده اند.

پازوکی بیان کرد: نظارت وقتی جوابگوست که بدانیم چگونه می‌شود یک یخچال ساید دو متری، دو هزار کیلومتر مسیر قاچاق را طی کرده و به انباری در تهران می‌رسد.

اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران افزود: اگر هم به فکر قاچاق هم تامین معیشت کوله‌بر هستیم باید از طریق تاجران به کوله‌بر گفته شود که کدام جنس که مشابه داخلی ندارد به کشور وارد شود.

او  گفت: در یک سال و نیم گذشته در سطح شهر تهران ۳۵۰ فروشگاه لوازم خانگی تعطیل شد و قدیمی‌های این صنف در حال تعطیلی مغازه‌های خود هستند.

پازوکی بیان کرد: مشکل کسبه لوازم خانگی دائر شدن فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی نیست بلکه چالش قسطی فروشی است و بانکها در این زمینه دخیل هستند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان