پیشنهاد رئیس اتحادیه چینی و بلور تهران به معاون اول رئیسی

رئیس اتحادیه چینی و بلور تهران از پیشنهاد ایجاد یک زنجیره تولید در هماهنگی با زنجیره توزیع به معاون اول رئیس‌جمهوری خبر داد و گفت: کشورهای منطقه متقاضی چینی و بلور تولید ایران هستند.

به گزارش اکونگار به نقل از ایرنا؛ غلامرضا صفر نژاد، رئیس اتحادیه چینی و بلور تهران گفت: چینی و بلور تولید داخل باتوجه‌به وجود مواد اولیه مرغوب در کشور، نیروی کار متخصص و انرژی ارزان می‌تواند به‌راحتی در بازارها منطقه عرضه شود.

او ظرفیت تولید چینی و بلور در کشور را مناسب دانست و ادامه داد: تحریم‌های ظالمانه که مانع از ورود کالاهای چینی و بلور شد؛ اما تولیدکنندگان توانستند اقدام کرده و نیازی که به این لوازم بود را برآورده کنند.

رئیس اتحادیه چینی و بلور تهران خاطرنشان کرد: چینی و بلور بیشتر در جهیزیه مورداستفاده قرارداد.

صفر نژاد افزود: باید یک زنجیره تولید باتوجه‌به ظرفیتی که وجود دارد و نیز مواد اولیه خوبی که در کشور وجود دارد و نیز با وجود انرژی ارزان و نیروی کار متخصص ایجاد شود تا در هماهنگی با زنجیره توزیع که اتحادیه هست منسجم‌تر عمل کرده و چشم‌انداز بازار صادراتی را قوی‌تر کنیم.

او از پیشنهاد ایجاد یک زنجیره تولید در هماهنگی با زنجیره توزیع به معاون اول رئیس‌جمهوری خبر داد و گفت: معاون اول رئیس‌جمهوری و وزارت صمت از این پیشنهاد استقبال کردند و مقرر شد اقدام‌هایی صورت گیرد.

رئیس اتحادیه چینی و بلور تهران ادامه داد: با ایجاد این زنجیره و تهیه نقشه راه می‌توان کیفیت تولیدات داخلی را بالاتر برد و بازار منطقه را به تولیدهای ایران وابسته کرد .

صفر نژاد افزود: با تولید چینی و بلور در داخل کشور جلوی خام‌فروشی هم گرفته خواهد شد و محصول باارزش نهایی صادر خواهد شد.

او خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از این محصول می‌تواند در داخل تأمین شود و بخشی نیاز به واردات دارد باید در کنار صادرات واردات هم انجام شود تا بازار متعادل شود.

رئیس اتحادیه چینی و بلور تهران گفت: اگر واردات قانونی در کنار صادرات انجام شود هم جلوی قاچاق گرفته می‌شود و هم بر قیمت اثرگذار است و به‌این‌ترتیب خواهیم فهمید چه میزان کالا از مبادی رسمی وارد می‌شود و چه میزان با تولید داخل تأمین می‌شود.

صفر نژاد افزود: معاون اول رئیس‌جمهوری در این‌ خصوص دستورهایی داده‌اند که امید است بتوان آنها را اجرایی کرد تا هم بازار سامان یابد و هم صادرات باقوت انجام شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان