دولتی‌ها در ورود به موضوع انتخابات پارلمان بخش خصوصی هماهنگ هستند؟

وزیر صمت: به زودی صحبت می‌کنم / وزیر اقتصاد: ابطال انتخابات اتاق قانونی است

درحالی که وزیر اقتصاد اصرار به برکناری سلاح ورزی دارد، وزیر صمت سکوت ۵روزه خود را نشکست و عنوان کرد: به زودی درباره انتخابات صحبت می‌کنم.

به گزارش اکونگار، هفته گذشته خبرگزاری دولت، شبانه نتیجه جلسه شورای عالی نظارت بر انتخابات اتاق ایران را بدون منبعی منتشر و رفتن سلاح ورزی از اتاق ایران را تایید کرد.

پس از آن سلاح ورزی در توییتی خبر ایرنا را تکذیب و اعلام کرد هیچ صورت جلسه‌ای در نشست به امضا نرسیده است. صبح روز بعد، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد، در حاشیه جلسه دولت اعلام کرد که او صورت جلسه رای به ابطال انتخابات اتاق را امضا کرده است.

در میان حواشی پیش آمده برای نتیجه جلسه شورای عالی نظارت، وزیر اقتصاد اصرار بر برکناری سلاح ورزی داشت، اما سکوت وزیر صمت همچنان ادامه می‌یافت. این درحالی است که بر اساس قانون وزیر صمت باید رای نهایی شورای عالی نظارت بر انتخابات را اعلام کند  و با وجود گذشت 5روز از برگزاری جلسه، هنوز عباس علی آبادی در رابطه با نتیجه جلسه شورای عالی نظارت اظهار نظری نکرده است.

کدام وزیر جلسه شورای عالی نظارت را ترک کرده بود؟

گفتنی است، سلاح ورزی در توییتی مدعی شده بود که وزیر صمت و وزیر جهاد کشاورزی پیش از او جلسه را ترک کرده‌اند، وزیر اقتصاد عنوان کرد که تمامی حاضران جلسه به یک رای واحد رسیده‌اند و همچنان سکوت وزیر صمت ادامه دارد. برخی تحلیلگران معتقدند هماهنگی بین وزیر اقتصاد و وزیر صمت وجود ندارد.

وزیر اقتصاد: ابطال انتخابات اتاق وجاهت قانونی دارد

درحالی که اتاق بازرگانی ادامه پیگیری پرونده انتخابات را به قوه قضاییه واگذار کرده و اخبار منتشر شده را فاقد وجاهت قانونی می‌داند، وزیر اقتصاد صبح امروز عنوان کرد: امضای صورت‌جلسه ابطال انتخابات اتاق بازرگانی ایران قانونی است.

وزیر اقتصاد گفت: برخی شبهاتی درخصوص صورت‌جلسه تهیه‌شده در پایان نشست اخیر شورای‌عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران مطرح کرده‌اند، این درحالی است که امضای مربوط به حاضرین به‌صورت قانونی از اعضا اخذ شده است و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

وی پیشتر هم عنوان کرده بود: من صورت جلسه شورای عالی نظارت بر انتخابات را امضا کرده و برای سایر اعضا هم ارسال کردم.

وزیر صمت: فعلا صحبتی ندارم

عباس علی آبادی  در 5روز گذشته هیچ واکنش رسمی به انتخابات اتاق نداشته و امروز نیز در خصوص برکناری سلاح‌ورزی رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: فعلا صحبتی ندارم ولی به زودی درباره آن و جلسه شورایعالی نظارت صحبت خواهم کرد.

بر اساس قانون وزیر صمت، باید به عنوان عضو دولتی شورای عالی نظارت، نتیجه نهایی انتخابات را اعلام و مهر تایید بر ابطال انتخابات بزند. با این حال علی آبادی از صحبت در این رابطه امتناع ورزیده و تنها اعلام کرده است که به زودی در این رابطه اعلام نظر خواهد کرد.

پیشتر هم سخنگوی دولت به موضوع انتخابات اتاق بازرگانی و رفتن سلاح ورزی واکنش نشان داده بود و در توییتی عنوان کرده بود که نتیجه جلسه شورای عالی انتخابات مر قانون است.

اتاق بازرگانی ایران هم در واکنش به این موضوع اعلام کرد که اتاق به مر قانون پایبند است.

 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه