۲۷ زائر ایرانی در عربستان جان باختند

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از ارائه یک میلیون و ۲۰۰ هزار خدمت به حجاج و جان باختن ۲۷ زائر ایرانی در عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش اکونگار به نقل از جمعیت هلال احمر، سید علی مرعشی گفت: از شروع عملیات بهداشتی و درمانی هلال‌احمر در حج تمتع سال جاری، یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۳۱۷ خدمت (شامل ویزیت عمومی و تخصصی، دارو و نسخه، خدمات پاراکلینیک، پرستاری، امداد و انتقال و... و.) به زائران ارائه شد که از این میزان، یک میلیون و ۱۳۵ هزار و ۴۶۶ خدمت در مکه و مشاعر و ۶۵ هزار و ۴۵۹ خدمت در مدینه ارائه شده است.

وی ادامه داد: اکنون ۲۴ زائر در بیمارستان هلال‌احمر و ۱۰ زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند و تا امروز (شنبه ۱۶ تیر) ۲۷ زائر ایرانی در عربستان جان‌ باخته‌اند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تاکید کرد: کارمندان هلال احمر تا زمان بازگشت آخرین زائر از عربستان به خدمات دهی ادامه خواهند داد و تلاش می‌شود تا زائران در معرض خطر پزشکی، سریع تر به کشور بازگردند.

مرعشی اظهار داشت: ۳۸۰ نفر از کادر بهداشتی و درمانی هلال‌احمر برای خدمت به زائران در عربستان حضور دارند. (به ازای هر ۶۰۰ زائر یک پزشک انتخاب شده تا خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه دهند.) این کادر شامل پزشکان، پرستاران، امداگران هلال احمر با فعالیت ۲۴ ساعته، آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی هستند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد