انحلال کابینه جنگ اسرائیل/ شکاف در دولت نتانیاهو عمیق تر می‌شود؟

تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل به وزرای کابینه این رژیم اعلام کرده است که کابینه جنگ را منحل کرده است.

به گزارش اکونگار به نقل از مهر، منابع عبری زبان اعلام کردند که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی انحلال کابینه جنگ این رژیم را اعلام کرده است.

تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل به وزرای کابینه این رژیم اعلام کرده است که کابینه جنگ را منحل کرده است.

بر این اساس نتانیاهو در نشست کابینه اسرائیل خطاب به وزرای خود گفته است: دیگر کابینه جنگ وجود ندارد.

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که این اتفاق پس از آن رخ داد که «ایتمار بن گویر» وزیر تندرو امنیت داخلی اسرائیل خواهان پیوستن به اعضای کابینه جنگ این رژیم شد.

گفتنی است چندی پیش «بنی گانتز» عضو پیشین کابینه جنگ اسرائیل استعفای خود را از عضویت در این کابینه اعلام کرد.

این عضو مستعفی کابینه جنگ اسرائیل در سخنانی در این خصوص گفت: من امروز کابینه جنگ را با اندوه ترک می‌کنم. از نتانیاهو می‌خواهم که هر چه زودتر به برگزاری انتخابات زودهنگام تن داده و یک کمیته تحقیقات سراسری تشکیل دهد.

بنی گانتز گفت: نتانیاهو به دلیل ملاحظات سیاسی مانع از تصمیم‌گیری‌های راهبردی مهم می‌شود. ملاحظات سیاسی کابینه نتانیاهو تصمیمات راهبردی در جنگ غزه را مختل می‌کند. من از این کابینه خارج می‌شوم؛ زیرا نتانیاهو مانع از پیشرفت ما به سوی دستیابی به پیروزی واقعی می‌شود.

این عضو کابینه جنگ اسرائیل پیشتر تا دهم ژوئن (دوشنبه) به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اشغالگران قدس مهلت داده بود تا راهبرد مشخصی را در مورد جنگ و مرحله مابعد آن مشخص کند. وی اعلام کرده بود در غیر این صورت استعفا خواهد داد.

علاوه بر این «گادی آیزنکوت» عضو پیشین دیگر کابینه جنگ اسرائیل نیز همزمان با گانتز استعفای خود از این کابینه را اعلام کرد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد