شناسه خبر: ۹۸۱
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل فولاد بافق خبر داد؛

واحد تولیدی احیای مستقیم فولاد بافق افتتاح شد

مدیرعامل فولاد بافق اعلام کرد که واحدهای تولیدی احیای مستقیم (آهن اسفنجی DRI) و میلگرد (کلاف) مجتمع فولاد بافق با حمایت دولت سیزدهم افتتاح شد.

واحد تولیدی احیای مستقیم فولاد بافق افتتاح شد

به گزارش اکونگار به نقل از وزارت صمت؛ جریان ضدانقلاب و رسانه‌‌‌های وابسته به آنها پس از افتتاح واحدهای تولیدی احیای مستقیم (آهن‌اسفنجی DRI) و میلگرد (کلاف) مجتمع فولاد بافق توسط رئیس‌‌‌جمهور، ‌‌‌ با تحریف واقعیات و در راستای تخریب دستاوردهای دولت سیزدهم مدعی شدند که این کارخانه یک دهه پیش افتتاح شده بود.

محسن ابویی مهریزی، مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق در همین راستا با بیان اینکه فاز اول مجتمع فولاد بافق از اسفند ۱۳۹۴ با راه‌‌‌اندازی خط تولید میلگرد (شاخه) آغاز به کار کرده است، گفت: در یک دهه اخیر این مجتمع، صرفا محصولات میلگرد (شاخه) از سایز ٨ تا سایز ٤٠ را تولید می‌‌‌کرد.  

او افزود: پس از۷ سال و با اجرای طرح‌‌‌های توسعه‌‌‌ای مجتمع فولاد بافق با حمایت دولت سیزدهم، ‌‌‌ در دی‌‌‌ماه سال ۱۴۰۱ همزمان با سفر استانی رئیس‌‌‌جمهور به یزد، واحد تولیدی احیای مستقیم (آهن اسفنجی DRI) و واحد تولید میلگرد (کلاف) از سایزهای ٥/ ٥ تا  ٢٠ مجتمع فولاد بافق به بهره‌‌‌برداری رسید و همچنین احداث واحدهای ذوب و فولادسازی و گندله سنگ‌‌‌آهن آغاز شد.

ابویی مهریزی بیان کرد: واحد احیای مستقیم در چرخه تولید فولاد، از اهمیت، فناوری و ارزش افزوده بالاتری برخوردار است و ایجاد آن در سال‌جاری نشانه ورود مجتمع فولاد بافق به سطح بالاتری از زنجیره فولادی کشور است.

این مجتمع، قادر است هر سال ۸۰۰‌هزار تن آهن اسفنجی را به روش میدرکس، که روشی سازگار با محیط‌زیست و همراه با کاهش مصرف آب است، تولید کند. با افتتاح این واحد صنعتی، زمینه اشتغال بیش از‌هزار و ۸۰۰ نفر، شامل ۳۰۰ نفر به‌‌‌صورت مستقیم و‌هزار و ۵۰۰ نفر به‌‌‌صورت غیرمستقیم، فراهم شد.  همچنین از ویژگی‌‌‌های بسیار مهم این واحد تولیدی صنعتی افزایش بهره‌‌‌وری با جلوگیری از خام‌‌‌فروشی و صرفه‌‌‌جویی ۴۰درصدی در مصرف آب با استفاده از سیستم بازیافت آب است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر