شناسه خبر: ۶۸۷
لینک کوتاه کپی شد

افزایش ۵ درصدی تولید فولاد در ۲ ماه ابتدایی سال

طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، تولید فولاد میانی کشور در ۲‌‌ماه نخست سال۱۴۰۱، ۵ میلیون و ۸۸۵ هزار تن بوده که رشد ۵درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌‌دهد.

به گزارش اکونگار به نقل از ایراسین، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در ۲ماه نخست سال جاری را منتشر کرد.

طبق آمار منتشرشده، تولید فولاد میانی کشور در ۲‌‌ماه نخست سال۱۴۰۱، ۵میلیون و ۸۸۵هزار تن بوده که رشد ۵درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌‌دهد. در ۲ماه نخست سال جاری، تولید کل محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶درصدی و تولید آهن اسفنجی رشد ۱۱درصدی داشته است.

طبق آمارهای انجمن فولاد، مجموع تولید فولاد میانی کشور در ۲ماه نخست سال جاری، ۵میلیون و ۸۸۵هزار تن بوده است. در ۲ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید بیلت و بلوم در ایران با رشد ۲درصدی به ۳میلیون و ۴۱۳هزار تن رسید.

تولید اسلب نیز در ۲ماه نخست سال جاری با افزایش ۹درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۲میلیون و ۴۷۲هزار تن رسیده است.

در ۲ماه نخست امسال، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۶ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در ۲ماه نخست امسال، ۳میلیون و ۷۹۷هزار تن بوده است.

در ۲‌ماه نخست سال ۱۴۰۱، ۲میلیون و ۲۸هزار تن محصولات طویل و یک‌میلیون و ۷۶۹هزار تن محصولات تخت در کشور تولید شده است. رشد تولید محصولات طویل ۴درصد و رشد تولید محصولات تخت ۸درصد بوده است.

تولید میلگرد در ۲ماه نخست سال جاری، یک‌میلیون و ۶۵۹ هزار تن بوده که افزایش ۴درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌‌دهد. تولید تیرآهن نیز با افزایش ۳درصدی به ۲۱۲هزار تن رسیده است.

میزان تولید ورق گرم کشور در ۲ماه نخست سال جاری، یک‌میلیون و ۷۰۰هزار تن بوده که افزایش ۶درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌‌دهد. تولید ورق سرد کاهش ۶درصدی داشته و تولید ورق‌‌های پوشش‌دار نیز ۳درصد کاهش یافته است.

طبق گزارش آماری انجمن فولاد، تولیدکنندگان آهن اسفنجی در ۲ماه نخست سال جاری، ۶میلیون و ۵۳۷هزار تن از این محصول را تولید کرده‌‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۱۱درصدی را نشان می‌‌دهد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر