شناسه خبر: ۲۶۱۰
لینک کوتاه کپی شد

رکوردشکنی شرکت ملی مس در تولید کاتد مس

شرکت ملی مس ایران توانست رکورد تولید کاتد مس در سال 101 را با تولید 300 هزار و 10 تن بشکند.

رکوردشکنی شرکت ملی مس در تولید کاتد مس

به گزارش اکونگار و به نقل از فردای اقتصاد، میزان تولید مس کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران در سال ۱۴۰۱ به میزان ۳۰۰ هزار و ۱۰ تن بود که نسبت به سال قبل ۵ درصد رشد داشته و از این میزان ۱۹۰ هزار و ۸۶۰ تن آن در بورس کالا عرضه شده است.

ملی مس در سال ۱۴۰۰ معادل ۲۸۵ هزار و ۱۲ تن کاتد تولید کرده و در سال ۱۳۹۹ نیز معادل ۲۸۰ هزار و ۲۸۱ تن کس کاتد تولید کرده بود که نسبت عرضه مس کاتد در بورس کالا در سال ۱۳۹۹ معادل ۵۲ درصد و در سال ۱۴۰۱ ۵۵ درصد بود و این رقم در سال ۱۴۰۱ به ۶۴ رسید که حاکی از توجه ویژه این شرکت به بازار داخلی است.

در سال های گذشته با رشد نرخ ارز و تبعیت فلزات از بهای ارز روند فلزات طی سال های اخیر صعودی بوده این در حالیست که در غالب مواقع قیمت گذاری دستوری در بورس کالا باعث شده تا سطح عمومی نرخ ها نسبت به بازار کاهشی باشد و این عاملی برای استقبال بیشتر متقاضیان از عرضه فلزات به خصوص مس شده است. عطش تقاضا رشد قیمت ها را بدنبال داشته و شرکت مس به منظور کنترل بازار، میزان نسبت عرضه در بازار داخل را افزایش داده است.

در همین حال به گفته مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران هدف‌گذاری تولید ۱ میلیون تن کاتد توسط شرکت ملی صنایع مس ایران به‌ طور قطع شدنی است و ظرف ۵-۴ سال آینده رخ می‌دهد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر