شناسه خبر: ۲۵۳۶
لینک کوتاه کپی شد

رونمایی از تیرآهن 24H جدیدترین محصول ذوب آهن اصفهان

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان در مراسم رونمایی از تیرآهن‌H۲۴؛ محصول جدید ذوب‌آهن اصفهان گفت: این مجتمع عظیم صنعتی برای انجام وظایف خود در راستای افزایش تولید، در سه بخش افزایش کمی تولید، کاهش قیمت تمام‌شده و تولید محصولات ارزش افزا برنامه‌ریزی کرده است.

رونمایی از تیرآهن 24H جدیدترین محصول ذوب آهن اصفهان

به گزارش اکونگار و به نقل از دنیای اقتصاد، مهرداد تولاییان، معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان افزود: در ۵۵ روز گذشته افزایش تولید در ذوب‌آهن با تولید بیش از برنامه محقق شده است که امیدوارم تا پایان سال این روند تداوم داشته باشد. در بخش کاهش قیمت تمام‌شده که افزایش تولید و تامین کیفی مواد اولیه نقش مهمی دارد نیز شاهد اتفاقات خوبی هستیم و در مقایسه با سال‌های گذشته شرایط بهتری ایجاد شده است. البته در تامین زغال داخلی مشکلاتی هست که امیدوارم حل شود.

 

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن گفت: در خصوص تولید محصولات ارزش افزا نیز خوشبختانه موفق به تولید H۲۴ شدیم که در کارگاه نورد ۶۵۰ حاصل شد. برای تولید این محصول، در بخش فولادسازی موفق به تولید شمش ۳۲۰*۲۵۰ شدیم که علاوه بر آن امیدوارم با تولید شمش ۳۶۰*۲۵۰ بتوانیم ۶ محصول جدید دیگر تا پایان سال به سبد محصولات ذوب‌آهن اضافه کنیم.

 

تولید H۲۴ آغازی بر بهار تولید

محمدامین یوسف‌زاده، مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان گفت: توسعه سبد محصولات ارزش افزا در ذوب‌آهن اصفهان با حمایت مدیرعامل کارخانه، معاونت بهره‌برداری و تلاش و کوشش کلیه بخش‌های شرکت، آینده بسیار روشنی پیش‌رو دارد و بر این اساس امروز تیرآهن H۲۴ بر پایه شمش ۲۵۰*۳۲۰ تولیدی بخش فولادسازی شرکت به عنوان سرآغازی جدید از بهار تولید در ذوب‌آهن اصفهان، رونمایی شد.

وی افزود: اگر ایران در جایگاه دهمین تولیدکننده فولاد دنیا قرار دارد، این موفقیت مدیون و مرهون ذوب‌آهن اصفهان است که از دیرباز تاکنون تلاشگران این شرکت مادر صنعتی در جای‌‌جای ایران‌زمین، در ساخت و بهره‌برداری از پروژه‌های گوناگون منشأ تحول و نوآوری هستند. یوسف‌زاده خاطرنشان کرد: تحول با توسعه اتفاق می‌افتد و ان‌شاءالله با فراهم شدن زیرساخت‌های تولید، روزبه‌روز سبد محصولات ارزش افزای ذوب‌آهن در مسیر شکوفایی افزون‌تر قرار می‌گیرد و در یک جمله می‌گویم ذوب‌آهن اصفهان این توانایی را دارد که به‌زودی نیاز سازه‌ای کشور را در هر مقطع و سایز مورد درخواست تامین کند.

 

ذوب‌آهن اصفهان، دانشگاه صنعت فولاد کشور است

آیت‌الله رهبر، مسوول هماهنگی تبلیغات اسلامی ذوب‌آهن نیز در این مراسم گفت: این مجتمع عظیم صنعتی، دانشگاه صنعت فولاد کشور است و بخش مهمی از نیروی انسانی صنعت فولاد کشور را آموزش داده است. وی افزود: روزی که هیچ خبری از تولید فولاد در ایران نبود، ذوب‌آهن اصفهان بنیان نهاده شد و توسعه یافت و صنعت فولاد کشور را نیز توسعه داد.

مسوول هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری شده، نیاز است کلیه بخش‌های کشور برای رشد و توسعه بیش‌ازپیش در ذوب‌آهن اصفهان، همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر