شناسه خبر: ۲۵۱۵
لینک کوتاه کپی شد

معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین به سرمایه گذار رسید

مدیرعامل شرکت ایمپاسکو از تحویل معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین به شرکت های فلز تدارک فولاد مبارکه اصفهان و ورق خودروی چهارمحال و بختیاری به عنوان سرمایه‌گذار خبر داد.

معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین به سرمایه گذار رسید

به گزارش اکونگار و به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، خدایار کریم‌نژاد مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، از تحویل معدن سرب و روی آلبلاغ به سرمایه گذار پس از برگزاری مزایده عمومی، تعیین برنده و ابلاغ قرارداد سرمایه‌گذاری با موضوع «انجام عملیات اکتشاف و استخراج معدن سرب و روی آلبلاغ و احداث و بهره‌برداری کارخانه تولید شمش روی» ‌ به نمایندگی از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خبر داد.

به گفته وی سرمایه گذار طرح مذکور مشارکت شرکت های فلز تدارک فولاد مبارکه اصفهان و ورق خودروی چهارمحال و بختیاری بوده و مطابق قرارداد در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری عملیات اجرایی طرح آغاز شد.

مدیرعامل ایمپاسکو تصریح کرد: طبق مفاد مندرج در قرارداد سرمایه گذار می بایست ظرف مدت زمان ۴ سال نسبت به تجهیز و آماده سازی معدن و احداث کارخانه تولید شمش اقدام و طی مدت ۱۰ سال از آن بهره برداری صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: حداقل ظرفیت استخراج سالانه معدن سرب و روی آلبلاغ ۶۰ هزار تن و ظرفیت تولید کارخانه سالانه ۱۰ هزار تن شمس روی خواهد بود.

کریم‌نژاد ادامه داد: مجوزهای محدوده معدنی سرب و روی آلبلاغ متعلق به ایمیدرو بوده و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نمایندگی از ایمیدرو، مسئولیت نظارت بر اجرای طرح مذکور را دارد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر