معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری:

۴۳ معدن غیر فعال در چهارمحال و بختیاری وجود دارد

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه معادن راکد پس از سلب صلاحیت به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود، گفت: حدود ۴۳ معدن نیز غیرفعال هستند.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا؛ مهرداد قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در مجموع ۱۵۵ معدن در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد ۱۱۲ معدن فعال و حدود ۴۳ معدن نیز غیرفعال هستند، معادن فعال استان در مجموع برای ۹۰۰ نفر اشتغالزایی کرده‌اند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه معادن راکد پس از سلب صلاحیت به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود، گفت: برای سلب صلاحیت برخی معادن در شورای معادن استان تصمیم‌گیری می‌شود و تصمیم‌گیری در خصوص برخی معادن توسط شورای معادن کشور انجام خواهد شد.

او با بیان اینکه سه معدن راکد سنگ لاشه توسط شورای معادن استان سلب صلاحیت شد، افزود: پرونده سلب صلاحیت هفت معدن سنگ تزئینی به وزارت صمت ارسال شده است و سپس این معادن برای واگذاری مجدد به سرمایه‌گذار به مزایده گذاشته می‌شود.

قاسمی تاکید کرد: واگذاری معادن به سرمایه‌گذاران طبق قوانین خاص انجام می‌شود، سرمایه‌گذار باید دارای اهلیت، توان مالی و تخصص در این حوزه باشد، همچنین گواهی فنی را برای اداره معدن از وزارت صمت دریافت کرده باشد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان