شناسه خبر: ۱۰۳۴
لینک کوتاه کپی شد

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری:

۴۳ معدن غیر فعال در چهارمحال و بختیاری وجود دارد

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه معادن راکد پس از سلب صلاحیت به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود، گفت: حدود ۴۳ معدن نیز غیرفعال هستند.

۴۳ معدن غیر فعال در چهارمحال و بختیاری وجود دارد

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا؛ مهرداد قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در مجموع ۱۵۵ معدن در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد ۱۱۲ معدن فعال و حدود ۴۳ معدن نیز غیرفعال هستند، معادن فعال استان در مجموع برای ۹۰۰ نفر اشتغالزایی کرده‌اند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه معادن راکد پس از سلب صلاحیت به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود، گفت: برای سلب صلاحیت برخی معادن در شورای معادن استان تصمیم‌گیری می‌شود و تصمیم‌گیری در خصوص برخی معادن توسط شورای معادن کشور انجام خواهد شد.

او با بیان اینکه سه معدن راکد سنگ لاشه توسط شورای معادن استان سلب صلاحیت شد، افزود: پرونده سلب صلاحیت هفت معدن سنگ تزئینی به وزارت صمت ارسال شده است و سپس این معادن برای واگذاری مجدد به سرمایه‌گذار به مزایده گذاشته می‌شود.

قاسمی تاکید کرد: واگذاری معادن به سرمایه‌گذاران طبق قوانین خاص انجام می‌شود، سرمایه‌گذار باید دارای اهلیت، توان مالی و تخصص در این حوزه باشد، همچنین گواهی فنی را برای اداره معدن از وزارت صمت دریافت کرده باشد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر