هدف‌گذاری اصلاح قانون امور پزشکی و دارویی مصوب ۱۳۳۴

رییس انجمن داروسازان ایران گفت: عمده صحبت ما در نشست مشترک با مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، راجع به قانون مربوط به امور پزشکی و دارویی مصوب ۱۳۳۴ و تشکیل کارگروهی برای کار کردن بر روی این موضوع و تدوین پیش نویس در جهت اصلاح این قانون بود.

به گزارش اکونگار به نقل از مهر؛ شهرام کلانتری خاندانی، رییس انجمن داروسازان ایران به تشریح جزئیات نشست مشترک با مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو پرداخت.

او گفت: در این نشست، پیرامون مسائل جاری داروخانه‌ها، گفت‌وگو شد که از جمله، راجع به آرای دیوان عدالت بود. همچنین، در خصوص طرح دارویاری، پلتفرم‌ها و…، گفت‌وگو کردیم.

کلانتری ادامه داد: عمده صحبت ما راجع به قانون مربوط به امور پزشکی و دارویی مصوب ۱۳۳۴ و تشکیل کارگروهی برای کار کردن بر روی این موضوع و تدوین پیش نویس در جهت اصلاح این قانون بود.

رئیس انجمن داروسازان ایران، از قانون مصوب ۱۳۳۴ به عنوان قانون مادر یاد کرد و افزود: ما به دنبال تخصصی شدن تأسیس مؤسسات پزشکی و دارویی هستیم و معتقدیم که روند صدور مجوز تأسیس داروخانه باید تغییر کند.

او با عنوان این مطلب که سازمان غذا و دارو نیز موافق دیدگاه انجمن داروسازان ایران است، گفت: قانون مصوب ۱۳۳۴، نقاط ضعفی دارد که باید اصلاح شود.

کلانتری افزود: بر همین اساس، قرار است اعمال ماده ۹۱ شود و آرای قبلی دیوان مورد بازبینی قرار بگیرد.

رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: مذاکراتی با رئیس قوه قضائیه و رئیس دیوان عدالت داشته ایم که موضوع ماده ۹۱، دوباره مورد بررسی و تجدیدنظر خواهی شود.

او به مشکلات داروخانه‌ها اشاره کرد و تصریح کرد: عمده مشکل داروخانه‌ها، کندی روند تخصیص ارز است که اگر بهبود پیدا کند، مشکلات کمتر خواهد شد.

کلانتری با اشاره به تغییر مسیر واریز یارانه دارو به داروخانه‌ها از بیمه‌ها به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، افزود: اگر پرداختی‌ها مستمر باشد و اشکالات آن برطرف شود، خوب است.

رئیس انجمن داروسازان ایران در مورد اشکالاتی که در پرداختی داروخانه‌ها از محل یارانه دارو وجود دارد، گفت: بعضی پرداخت‌ها مطابق اسناد بیمه انجام نشده و کمتر از مقدار، پرداختی صورت گرفته است.

او  اظهار داشت: بیمه ادعا دارد سندها را درست فرستاده که باید بررسی شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه