درآمد فروش ۱۰ ماهه ایران دارو

شرکت ایران دارو ۴۲۹ میلیارد تومان درآمد فروش در ده ماهه سال مالی اخیر داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد رشد داشته است.

به گزارش اکونگار به نقل از بازار؛ شرکت ایران دارو طی عملکرد یک ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۲ معادل ۵۰ میلیارد تومان از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل ۳۷ درصد افزایش داشته و از آنجایی که شرکت ایران دارو طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ معادل ۴۳ میلیارد تومان، از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد رشد داشته است. بنابراین روند صعودی درآمد شرکت آغاز شده است.

«دیران» با سرمایه ثبت شده ۸۸ میلیارد تومان طی عملکرد ده ماهه سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۲ مبلغ ۴۲۹ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد رشد داشته است.

در حال حاضر چهار ریسک اساسی کمبود نقدینگی به دلیل عدم‌ وصول مطالبات بخش دولتی، «ریسک نرخ بهره» وام‌ های پوشش‌ دهنده «کمبود نقدینگی»، «ریسک تحریم اقتصادی» و «رشد نرخ ارز» برای تامین تجهیزات صنعتی و ماده‌ اولیه همواره متوجه صنعت دارو است.

به عبارت دیگر بخش مهمی از مواد اولیه شرکت‌های دارویی از طریق واردات تامین می‌شود، رشد نرخ ارز، تامین ماده‌ اولیه شرکت‌های دارویی را با هزینه بالایی مواجه می‌ سازد. همچنین از آنجا که دارویی‌ ها برای ارتقای تکنولوژی به واردات دستگاه‌ های جدید نیاز دارند، تحریم‌ های اقتصادی می‌ تواند سد بزرگی برای پیشرفت تکنولوژی خطوط تولید دارو محسوب شود. با این حال شرکت های دارویی عملکرد خوبی را ثبت کرده اند و پیش بینی می شود با وجود موج بیماری فراگیر انفلوآنزا یا کرونای جدید تقاضا نیز در نیمه دوم افزایش یابد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه