ارتباط شرکت خوشگوار با کوکاکولای آمریکا به روایت اسناد

اسناد ارتباط شرکت خوشگوار با کوکاکولای آمریکا توسط وال استریت ژورنال رونمایی شد.

به گزارش اکونگاربه نقل از وال استریت ژورنال، در خصوص ارتباط شرکت «خوشگوار» ایران با شرکت کوکاکولای آمریکا، در حالی که مدیران این شرکت از پاسخگویی استنکاف می‌کنند، اسنادی که پیشتر وال استریت ژورنال منتشر کرده، ارتباط خوشگوار با کوکاکولای آمریکا را تأیید می‌کند.

این روزها و با اوج‌گیری جنایت‌های فجیع رژیم صهیونیستی در کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان بی‌پناه فلسطینی، موج جهانی تحریم شرکت‌های آمریکایی و اسرائیلی به‌ویژه آن گروه که مستقیم یا با واسطه منافع فعالیت‌های اقتصادی آنها در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرد رو به گسترش است.

در ایران نیز طی هفته‌های اخیر، موضوع شیوه ارتباط شرکت «خوشگوار» ایران که تولیدکننده نوشابه کوکاکولا در کشورمان است با شرکت کوکاکولای آمریکا به یکی از سوژه‌های مهم رسانه‌های کشور تبدیل شده است.

حساسیت‌های جهانی نسبت به نسل‌کشی فلسطینیان از سوی اسرائیل در غزه به حدی است که مروری کوتاه بر جراید انگلیسی، عرب‌زبان و حتی عبری طی یکی دو هفته اخیر و بررسی تیتر این رسانه‌ها در این بازه زمانی، انبوهی از یادداشت‌ها و گزارش‌ها را به ما نشان می‌دهد که با طرح سوالی مبنی بر اینکه «آیا شما یک فلسطینی را کشته‌اید؟»، نشان‌های تجاری آمریکایی که حامی رژیم صهیونیستی هستند را به چالش کشیده‌اند.

شرکت آمریکایی «کوکاکولا» در رأس این کالاها قرار دارد که نشان آن روی نوشابه‌هایی که در ایران از سوی شرکت «خوشگوار» تولید می‌شود هم درج شده است.

مدیران شرکت خوشگوار ایران نیز که طبیعتاً در معرض این سوال جهانی قرار دارند اما، این روزها با فرار مستمر از پاسخ‌گویی، هم درباره انتساب و پیوند این مجموعه با شرکت آمریکایی کوکاکولا و هم آنچه در غزه می‌گذرد، سکوت اختیار کرده‌اند.

اسناد وال استریت ژورنال درباره ارتباط شرکت خوشگوار و کوکاکولا

با این حال گزارش مستندی که «وال استریت ژورنال» قبلا منتشر کرده، نشان می‌دهد؛ شرکت خوشگوار مواد اولیه خود را با اجازه و هماهنگی کامل کوکاکولای آمریکا، از طریق نمایندگی ایرلند خریداری می‌کند و سخنگوی کوکاکولا اعلام کرده «برای دریافت‌ها و پرداخت‌ها با شرکت خوشگوار هیچ مشکلی وجود ندارد!»

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه