ضرر ۱۰ هزار تومانی تولیدکنندگان در عرضه هر کیلو شیر خشک

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک گفت: طبق روال همه ساله با افزایش تولید شیرخام در فصل سرما و هدایت تولید به سمت کارخانه‌ها، تولید شیرخشک در کشور افزایش می‌یابد.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیاوش سلیمی، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک گفت: طبق روال همه ساله با افزایش تولید شیرخام در فصل سرما، شیرتولیدی بیشتری روانه کارخانجات شده است.

به گفته او، علی رغم پیگیری های صورت گرفته در بحث تعدیل پایه نرخ شیرخشک، اقدامی صورت نگرفته که همین امر منجر به روند کند صادرات شده است.

سلیمی با بیان اینکه بالای ۳۵ هزارتن شیر خشک در کارخانجات دپو شده است، افزود: دپوی شیرخشک در کارخانجات موجب شده تا پرداخت بهای شیرخام به دامداران به تاخیر بیفتد که با استمرار این روند کارخانه ها بدنبال کاهش ظرفیت هستند‌.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک ادامه داد: با توجه به مشکلات صادرات، کارخانجات مجبورند هرکیلو شیرخشک را ۱۰ هزارتومان کمتر از نرخ تمام شده تولید عرضه کنند که در بلندمدت امکان ادامه این روند را ندارند.

او با بیان اینکه ماهیانه ۶ هزارتن شیرخشک در داخل مصرف می شود، گفت: بنابر آمار در ۶ ماهه نخست امسال، ماهیانه ۱۱ تا ۱۲ هزارتن شیرخشک صادر شده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه