نان فانتزی، دیگر، قیمت مصوب ندارد

رئیس اتحادیه نان های فانتزی (حجیم و نیمه حجیم) تهران در ارتباط با نرخ مصوب محصولات این صنف اظهار داشت: نان های حجیم دیگر قیمت مصوب ندارد و محصولات این صنف بر اساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

به گزارش اکونگار به نقل از اتاق اصناف تهران؛ محمدباقر کرمی، رئیس اتحادیه نان‎های فانتزی (حجیم و نیمه حجیم) تهران گفت: با توجه به اینکه از اردیبهشت ۱۴۰۱ قیمت آرد فعالان این صنف آزاد شد و با گندم هر کیلوگرم ۱۲ هزار تومانی تامین می شود قیمت مصوب نیز برداشته شده است.

او افزود: قیمت هر کیسه ۴۰ هزار تومان در گذشته ۶۰ هزار تومان بود اما از سال قبل ۶۴۰ هزار تومان افزایش یافته است و قیمت سایر مواد اولیه تولید نیز افزایش قیمت دارد.

کرمی در واکنش به اینکه بعد از افزایش قیمت آرد نان‌های حجیم در سال گذشته شاهد اعلام نرخ لیست مصوب محصولات فروشگاه‌های نان فانتزی بودیم، چرا در سال جاری  نرخی اعلام نشده است، تصریح کرد: این لیست دیگر اعلام نمی‌شود و تعیین نرخ در اختیار خود واحد صنفی است، زیرا قیمت اجاره بها در میدان تجریش با میدان شوش تفاوت زیادی دارد و نمی توان برای آنها قیمتی یکسان در نظر گرفت.

او در پاسخ به اینکه نرخ آرد از اردیبهشت سال گذشته تغییری نداشته  است چرا نان‌های فانتزی در مقایسه با سال قبل با قیمت‌های بالایی به فروش می رسد گفت: نرخ آرد تغییر نداشته و متناسب با آن  نرخ نان نیز تغییری نداشته است.

دیدگاه