وعده وزارت جهاد برای اصلاح نرخ مصوب تخم مرغ

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: برآوردها حاکی از آن است که صادرات تخم‌مرغ تا پایان سال به بالای ۱۰۰ هزار تن برسد که براین اساس رکورد صادرات شکسته می شود.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ ناصر نبی پور، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار از کاهش قیمت تخم مرغ خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان بوده که کماکان با نرخ مصوب ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان اختلاف دارد.

او مازاد تولید و محدودیت صادرات را عامل اصلی کاهش قیمت تخم مرغ در بازار دانست و افزود: برآوردها حاکی از آن است که قیمت تخم مرغ نوسانی نداشته باشد. هرچند قرار است نرخ مصوب تخم مرغ توسط وزارت جهاد اصلاح شود.

نبی پور تولید روزانه تخم مرغ را ۳ هزار و ۴۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و گفت: با احتساب مصرف داخل، ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ افزود: بنابر آمار از ابتدای سال ۷۸ هزار تن تخم مرغ صادر شده است که پیش بینی می شود تا پایان سال صادرات تخم مرغ به بالای ۱۰۰ هزار تن برسد که با این وجود رکورد صادرات شکسته می شود‌.

او ادامه داد: بنابر تولید ماهانه تخم مرغ پیش بینی می شود که میزان تولید تا پایان سال به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برسد.

دیدگاه