هدف‌گذاری شناسایی مشکلات و موانع از سوی مدیریت «رازک»

مدیر عامل لابراتوارهای رازک گفت: ارتقای جایگاه رازک، مدیریت صحیح و رفع موانع، دستیابی لابراتوارهای رازک به جایگاه واقعی خود در بخش تولید و فروش را محقق می سازد.

به اکونگار به نقل از روابط عمومی لابراتوارهای رازک؛ محمد مهدی خورشید وند، مدیر عامل لابراتوارهای رازک درنشست با معاونین و مدیران این مجموعه در سالن کنفرانس این شرکت گفت: ترسیم هدف کلان تر و دستیابی به فرآیندها با مدیریت صحیح و رفع موانع و اصلاح فرایندهای غلط جایگاه واقعی خود در تولید و فروش را هرچه سریعتر محقق می سازیم.

خورشیدوند در آغاز این نشست با اشاره به مدت حضور 2 ماهه خود در مجموعه رازک به موانع و مواردی که موجب روند کند امور در مجموعه رازک شده بود افزود : موانع در مدت زمان بسیارکوتاه با برگزاری جلسات مستمر و زمانبندی مشخص شناسایی شد و با شناسایی مشکلات و راه حل صحیح کارشناسی با یاری تیم مدیریتی این مجموعه با سرعت در مسیر دستیابی به جایگاه واقعی رازک هستیم .

 او با اشاره به اهمیت شناسایی مشکلات و موانع در واحدهای مختلف گفت: درگام نخست باید مشکلات موجود در بخشهای مختلف شناسایی میشد.

 خورشید وند ادامه داد: در حوزه ی واحد بازرگانی مشکلات عدیده ای وجود داشت و عمدتا فضای کم اعتمادی و بی اعتمادی توسط تامین کنندگان به وجود آمده بود و دلایل مختلفی داشت که مرتفع شد.

مدیر عامل لابراتوارهای رازک افزود: یکی دیگر از مشکلات اصلی مشکل تامین نقدینگی و وصول مطالبات این شرکت بود که پس از پیگیری در شرایط مناسب و مطلوبی قرار داریم ضرورت پیگیری وصول مطالبات پس از تامین نقدینگی که مبالغ آیدی در جهت درست به کار گیری بشود و تعامل فی ما بین ما با تامین کنندگان به شکل مطلوب تری ادامه پیدا کند که در حوزه تدارکات و بازرگانی صورت گرفته است.

او با تقدیر از نکویی نیا گفت: در این مدت نگاه ویژه مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین و همکاری همه جانبه اعضاء هیات مدیره وجود داشته و درحوزه صادرات نیز اقدامات زیرساختی فراهم شده است تلاش های ویژه و جلسات و نشستهای مستمر مهم وخوبی در این دو ماه برگزار شد که انتظار میرود منجر به ارز آوری و گشایش بابهای جدید و بازارهای جدیدی برای مجموعه رازک بشود.

مدیر عامل لابراتوارهای رازک با اشاره به بازدید میدانی و شبانه خود از بخش‌ها و واحدهای  فعال افزود: درواحد فنی و مهندسی ناظر تلاش و تعجیل مضاعف و جدی همکاران هستیم و طی بازدیدهای میدانی شاهد آن بوده ام و انتظار آن میرودکلیه فرایندها با رعایت اصل صرفه جویی کاهش هزینه و مدیریت هزینه باشد.

 او با قدردانی از زحمات پرسنل آزمایشگاههای کنترل کیفیت و واحد تحقیقات این شرکت تصریح کرد: در واحد آزمایشگاههای کنترل کیفیت نیز تلاش همکاران از دو منظر قابل تقدیراست ؛ یکی اینکه نگاه ناظر برتولید به کارگرفته شده، با رعایت اصول سرلوحه امورباشد و اینکه با نگاه ناظر به تولید همراهی بیش از پیش به وجود آمده است.

خورشیدوند ادامه داد: درحوزه تحقیقات با زحمات کارکنان این واحد شاهد پیشرفت‌های خوبی هستیم.

مدیر عامل لابراتوارهای رازک با شاره به اهمیت اجرایی شدن پروژه ها و افزایش بهره وری گفت: واحد طرح و توسعه از واحدهایی است که مغفول واقع شده بود که با نشست‌ها و جلسات با همکاران این واحد مشخص شد و طرح‌ها و ایده های مفیدی در خصوص افزایش بهره وری تدوین شده و انتظار میرود تمام ماموریت‌های سازمانی قابل ارزیابی و زمان بندی مشخص داشته باشد و در تمام واحدها تبدیل به پروژه بشود.

 خورشید وند افزود: یکی از مشکلات اساسی این شرکت که در حال حاضر مرتفع شده نحوه فروش این شرکت بود که با توجه به مشکلات موجود تامین مواد اولیه، تولید و غیره تا محصول نهایی رنج و زحمات بسیاری در این مسیر وجود دارد. 

او در پایان گفت: فرایند اشتباه فروش و نحوه فروش محصولات  این شرکت در حال اصلاح است چرا که انتخاب محصولات تولیدی بازار محور نبوده و فرایندهای غلط در حال اصلاح است و بنابر نیاز بازار باید دارای ویژگی تنوع و گستردگی باشد و مطلوبیت عنصر بازار نیز باید لحاظ شود و به معنای واقعی محبوبیت این شرکت و مهمترین هدف این مجموعه تولید خواهد بود و روند افزایش تولید نیز بیش از پیش باید حفظ شود.

دیدگاه