صادرات تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی به همسایگان عرب

رئیس هیئت مدیره انجمن تولید و صادر کنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی و دندانپزشکی گفت: ۲۵ نوع محصول دندان پزشکی در ایران تولید می شود.

به گزارش اکونگار به نقل از فانا؛ مجید روحی، رئیس هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی و دندانپزشکی گفت: در حال حاضر دستگاه ها و تجهیزات دندان پزشکی که چندین سال کار تولید آن ها انجام شده است به ۲۵ کشور دنیا صادر می شوند.

او گفت: الان تخت های بیمارستانی با یک چهارم قیمت کشورهای اروپایی و با کیفیت خوب در کشور تولید شده و بازار ایران به طور کامل توسط تولید کنندگان داخلی تامین می شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی و دندانپزشکی  بیان کرد: الان ایمپلنت های دندان با قیمت ۲۰۰ میلیون دلار در سال عرضه و تولید می شوند.

روحی اضافه کرد: تولید دستگاه دندان پزشکی در ایران سبب صرفه جویی ارزی و مانع از خروج ارز از کشور شده است.

او ادامه داد: تولیدات ایران مشتری هایی از کشورهای حاشیه خلیج فارس دارند که از کارخانه های ایران خرید می کنند. هدف اصلی، تامین بازار داخلی به طور کامل است و در مرحله بعد به فکر صادرات محصولات خود هستیم.

روحی گفت: در حوزه تجهیزات دندان پزشکی نیاز کشور در زمینه پروتز های دندانی را فراهم و تولید می کنیم. برنامه ما این است که نیاز ۲۰ درصد از بازار کشور را تامین کنیم.

دیدگاه