آمارهای بهاری داروسازی ابوریحان

شرکت داروسازی ابوریحان که با نماد دابور در بازار سرمایه شناخته می‌شود، صورت‌های مالی منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ را در کدال منتشر کرده است.

به گزارش اکونگار، داروسازی ابوریحان در 3 ماهه نخست سال جاری توانست حدود 340 میلیارد تومان از فروش انواع آمپول، انواع کپسول قرص و دراژه، انواع شیاف، انواع محصولات دامی و انواع پماد، کرم و ژل درآمد کسب کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 12 درصد رشد داشته است. پس از کسر هزینه بهای تمام شده درآمدها، سود ناخالص 180 میلیارد تومانی برای دابور رقم خورد که رشد 21 درصدی را در فصل بهار گزارش می‌کند.

شرکت داروسازی ابوریحان در بهار سال جاری موفق به ثبت سود عملیاتی 168 میلیارد تومانی شد که در مقایسه با بهار سال قبل 25 درصد افزایش را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی و افزایش سایر درآمدهای سه ماهه نخست به سود عملیاتی، سود فصل بهار شرکت به دست آمد که بر این اساس دابور در پایان بهار بالغ بر 105 میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرد که در مقایسه با سال گذشته حدود 26 درصد افزایش داشته است.

حاشیه سود ناخالص در این دوره 53 درصد، حاشیه سود عملیاتی 50 درصد و حاشیه سود خالص 30 درصد است.

گفتنی است که حاشیه سود خالص دابور نسبت به سال مالی گذشته 3 درصد و حاشیه سود ناخالص نیز 4 درصد افزایش داشته‌اند.

 شرکت داروسازی ابوریحان در بهار سال جاری موفق به تحقق 575 ریال سود خالص به ازای هر سهم شد. سود محقق شده ی هر سهم در بهار 1401 عدد 456 ریال بود که اکنون شاهد رشد 26 درصدی است.

 

 

دیدگاه