عملکرد یک ماهه داروسازی سبحان

داروسازی سبحان طی عملکرد یک ماهه ۴۳ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۶ درصد افت داشته است.

به گزارش اکونگار به نقل از بازار؛ شرکت داروسازی سبحان آنکولوژی طی عملکرد 1 ماهه منتهی به ۳۰ دی ۱۴۰۲ مبلغ معادل ۴۳ میلیارد تومان، از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 46 درصد افت داشته است.

دسانکو با سرمایه ثبت شده ۱۶۱.۱ میلیارد تومان طی عملکرد یک ماهه سال مالی منتهی به ۳۰ دی ۱۴۰۲ مبلغ ۴۳ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 46 درصد افت داشته است.

این شرکت طی عملکرد ۱۲ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۲ مبلغ ۱۹.۶ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده که نسبت به سال گذشته ۵۹ درصد کاهش داشته، به طوری که مبلغ ۵۶۹.۴ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد رشد داشته است.

همچنین این نماد در سه ماهه اخیر بازدهی مثبت ۲۰ درصدی داشته و در یکساله سهام شرکت رشدی ۱۹ درصدی داشته است.

با توجه به روند کوتاه مدتی که اخیرا در گروه دارویی داشته محدوده حمایتی قوی برای سهم ساخته است، بر همین مبنا پیش بینی می شود که در روند صعودی که آغاز کرده به قله سال ۱۴۰۲ دوباره پست پیدا کند.

در حال حاضر سرمایه دسانکو ۱۶۱ میلیارد تومان است و به تازگی با تأیید پیشنهاد هیات مدیره شرکت پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۹ درصدی داده شد که با اجرای آن مبلغ افزایش سرمایه به ۱۹۱ میلیارد تومان رسید. محل تامین افزایش سرمایه مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی بود و در راستای حفظ و تامین سرمایه در گردش جهت خرید مواد اولیه و جانبی محصولات تولیدی خواهد بود.

با توجه به اینکه سبحان آنکولوژی پروانه ۲۱ محصول جدید را دریافت و ۱۴ محصول جدید اخذ کرده و در سال مالی مورد گزارش ۱.۷ میلیون دلار صادرات به عراق و سوریه داشته از این رو درآمد خود را جبران کرده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان