درآمد کلان نستله از تولید برای بیماران

مدیر اجرایی نستله می‌گوید: تنها در بخش علوم سلامتی نستله، ما در حال حاضر بیش از ۱.۵ میلیارد فرانک سوئیس درآمد داریم که از محصولاتی حاصل می‌شود که مزایای تغذیه‌ای مناسبی برای بیماران GLP-۱ ارائه می‌‌‌دهند.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای‌اقتصاد؛ شرکت نستله غول شماره یک صنعت غذایی در سال ۱۸۶۶ توسط هنری نستله تاسیس شد و اکنون دارای ۴۴۷ کارخانه در ۱۹۴ کشور جهان است و شمار کارکنان آن بالغ بر ۳۳۳‌هزار نفر است.

از برندها و نام‌‌‌های تجاری این شرکت می‌توان به نسکوئیک، نسکافه، کیت کت، اسمارتیز و مگی اشاره کرد. این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که هیچ تهدیدی برای تجارت عظیم قهوه خود به دلیل افزایش محبوبیت داروهای کاهش وزن احساس نمی‌‌‌کند.

 مارک اشنایدر، مدیر اجرایی نستله هفته گذشته اظهار کرد: در عوض فرصت‌‌‌هایی را برای گسترش کسب و کار بخش علوم سلامتی خود در آینده می‌‌‌بیند و شکلات‌‌‌های پروتئینی، پودرها و نوشیدنی‌‌‌ها را برای افرادی که این داروها را مصرف می‌‌‌کنند، به نام آگونیست‌‌‌های GLP-۱ارائه می‌‌‌کند.

اگر شما دارای دیابت نوع ۲ هستید یا برای کاهش وزن تلاش می‌‌‌کنید، ممکن است داروهای آگونیست GLP-۱ گزینه‌‌‌ای مناسب برای شما باشند.این داروها توانایی تنظیم سطح قند خون را دارند و می‌توانند در کاهش اشتها نیز به شما کمک کنند.  بخش علوم سلامتی نستله که در سال ۲۰۱۱ تاسیس شد، یک رهبر شناخته شده جهانی در زمینه علوم تغذیه است که به گفته این شرکت متعهد به تعریف مجدد مدیریت سلامت است.

این بخش مجموعه گسترده‌‌‌ای از تغذیه سبک زندگی فعال، تغذیه پزشکی و درمان‌‌‌های دارویی را ارائه می‌‌‌دهد. اشنایدر می‌‌‌گوید: از نوزادان تازه متولد شده تا افراد مسن، ما تغذیه را در جایی که بیشتر موردنیاز است ارائه می‌‌‌کنیم و برای رسیدن به آن، همه چیز به علم بستگی دارد. از طریق تحقیق و توسعه گسترده، کار با ارائه‌‌‌دهندگان مراقبت‌‌‌های بهداشتی و تمرکز بر نوآوری، ما آخرین پیشرفت‌‌‌های تغذیه را در جهان به ارمغان می‌‌‌آوریم، زیرا ما به مشتریان، بیماران و مراقبان سلامتی در همه جا متعهد هستیم. ما به آنها کمک خواهیم کرد تا زندگی خود را در بهترین حالت خود داشته باشند. 

اشنایدر در پستی در شبکه اجتماعی لینکدین نوشت: برای از بین بردن شایعات مربوط به داروهای کاهش وزن، بعد از بررسی‌‌‌های بسیار ما شواهدی مبنی بر کاهش اشتهای بیماران نیازمند GLP-۱ برای قهوه نیافتیم. نستله محصولات بسیاری دارد از جمله قهوه (نسکافه)، آب، انواع شربت‌‌‌ها، غذای کودکان، بستنی، ادویه‌جات، سوپ، غذاهای فریز شده و یخچالی، شیرینی‌جات و همچنین غذای جانوران.

قهوه برای کسب و کار نستله، بزرگ‌ترین شرکت غذایی جهان که قهوه‌‌‌های بسته‌‌‌بندی و فوری نسکافه نسپرسو را در میان برندهای خود دارد، محصولی بسیار حیاتی محسوب می‌شود. این دسته حدود ۲۰‌درصد از فروش سالانه شرکت سوئیسی را به خود اختصاص می‌‌‌دهد که در سال گذشته به ۹۴.۴ میلیارد فرانک سوئیس (۱۰۹.۵۳ میلیارد دلار) رسید.

اخیرا، محبوبیت داروهای جدید کاهش وزن نگرانی‌‌‌هایی را در صنعت خرده‌‌‌فروشی در مورد اینکه آیا فروش غذا و نوشیدنی تحت‌تاثیر این داروها قرار می‌گیرد، ایجاد کرده است. قرص کاهش اشتها از جمله داروهایی است که مغز را فریب می‌‌‌دهد و احساس گرسنگی را در فرد از بین می‌‌‌برد. در واقع این قرص‌‌‌ها روی انتقال دهنده‌‌‌های عصبی-شیمیایی سیستم عصبی مرکزی اثر می‌‌‌گذارند و به این طریق، اشتها و میزان گرسنگی فرد را به منظور مصرف غذای کمتر کاهش می‌‌‌دهند. در نتیجه داروهای کاهش اشتها، به‌ویژه بین کسانی که قصد کاهش وزن دارند، طرفداران زیادی دارد.

این داروها که در اصل برای درمان دیابت نوع ۲ طراحی شده بودند، نشان داده‌اند که میل به غذا را کاهش می‌‌‌دهند و باعث می‌‌‌شوند معده دیرتر تخلیه شود.  اشنایدر گفت: بیمارانی که این داروها را مصرف می‌‌‌کنند می‌توانند توده‌‌‌های عضلانی بدون چربی خود را از دست بدهند، وضعیتی که می‌توان با افزایش مصرف پروتئین و ورزش با آن مقابله کرد.

وی در ادامه افزود: در حالی که بیماران GLP-۱ ممکن است غذاهای حاوی قند یا چربی کمتری مصرف کنند، باید نیازهای تغذیه‌ای خود را از طریق سایر غذاها، نوشیدنی‌‌‌ها و مکمل‌‌‌ها تامین کنند.

او گفت که نستله از قبل شاهد افزایش تقاضا برای پودرهای پروتئینی، شکلات‌‌‌ها و نوشیدنی‌‌‌ها بود، در حالی که ویتامین‌‌‌ها و مکمل‌‌‌های غذایی نیز پتانسیل بالایی داشتند. 

اشنایدر خاطرنشان کرد: تنها در بخش علوم سلامتی نستله، ما در حال حاضر بیش از ۱.۵ میلیارد فرانک سوئیس درآمد داریم که از محصولاتی حاصل می‌شود که مزایای تغذیه‌ای مناسبی برای بیماران GLP-۱ ارائه می‌‌‌دهند.

به گفته وی اگرچه تجارت این محصولات عمدتا روی منطقه آمریکای شمالی متمرکز بود، جایی که پذیرش GLP-۱ بالاترین میزان را داشت، اما نستله در حال بررسی گسترش جغرافیایی گسترده‌‌‌تری از محصولات خود است. اشنایدر بدون اشاره به جزئیات گفت که محصولات جدید نیز سال آینده برای بهره‌‌‌برداری از این روند عرضه خواهند شد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان