شناسه خبر: ۹۵۹
لینک کوتاه کپی شد

آپارات گیم از کار افتاد

محمدجواد شکوری مقدم، مدیرعامل هلدینگ صبا ایده (مالک آپارات)، با انتشار یک ویدئو از تعطیلی این سرویس خبر داد.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ شکوری مقدم، مدیرعامل هلدینگ صبا ایده (مالک آپارات) در پی حواشی و نقدهای وارد شده بر سرویس آپارات گیم طی دو ماه گذشته، با انتشار یک ویدئو به ارائه توضیحاتی درباره این سرویس پرداخت.

مدیرعامل هلدینگ صبا ایده گفت: در جلسه هیات‌مدیره شرکت تصمیمی گرفته‌‌ایم که از طریق این ویدئو به عرض شما می‌‌رسانم. همان‌طور که می‌‌دانید حدود دو ماه قبل، پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما در دانشگاه صنعتی شریف به حوزه گیم استریمینگ و آپارات گیم پرداختند و فضای آن را پر از محتواهای مستهجن و شیطان پرستی اعلام کردند.

در پی آن، میزگردهایی در سازمان صدا و سیما برگزار شد و روزنامه‌‌ها این موضوع را تیتر کردند و همچنین به تمجید سرویس‌‌های مشابه، مانند توییچ پرداختند. در مکالمه‌‌ای هم که چند روز پیش، با مجموعه ساترا داشتم اعلام کردند که طی نامه‌‌هایی از سمت برخی نهادها، موظف به نظارت دقیق و درست بر این فضا شده‌‌اند.

با توجه به تجربه ۱۹ ساله ما در اکوسیستم دیجیتال کشور ما این بار از اینکه بخواهیم انرژیمان را صرف توضیح دادن و جنگ‌‌های رسانه‌‌ای متفاوت بکنیم خسته شده‌‌‎ایم و می‌‌خواهیم نوع مواجهه‌‌مان را با این چالش تغییر دهیم.

این میدان را به خودشان واگذار می‌‌کنیم. می‌توانند روی تلوبیون، سرویس استریمینگ راه‌اندازی کنند. به‌رغم ‌‌میل باطنی و‌‌ در نهایت تاسف و ناراحتی، آپارات گیم از روز جمعه ۱۸ شهریور برای همیشه خاموش می‌شود.

او در ادامه افزود: آپارات گیم فعالیت خود را از سال ۹۶ آغاز و طی ۵ سال با تلاش‌‌های شبانه‌روزی اعضای تیم فنی، توسعه پیدا کرد. در یکسال گذشته، ۷۱‌هزار گیم استریمر منحصر به فرد داشته‌‌ایم که برای نزدیک به ۴/ ۲میلیون مخاطب تعاملی و بیننده، محتوای آنلاین گیم تولید کرده‌‌اند. البته که کاربران نباید نگران باشند. ما محتویات این سرویس را در کانال‌‌های کاربران حفظ خواهیم کرد و تمامی پرداخت‌‌های آنها را بابت اشتراک و روبی، تا آخر شهریور ماه به طور دقیق پس خواهیم داد.

شکوری مقدم تشریح کرد: صدا و سیما مطابق تفاهمات مبهمی با وزارت ارشاد به ظاهر تنظیم‌گر مبهم این حوزه هستند که به اندازه کافی در سازمان‌های خودشان مساله دارند پرداختن به این پدیده‌‌های جدید، نیاز به افراد آگاه‌‌تری دارد که ممکن است در بنیاد ملی بازی‌‌های رایانه‌‌ای یا شورای عالی فضای مجازی باشند.

 مسوولیت چنین تصمیماتی مستقیما بر عهده کسانی است که بدون آگاهی و تخصص وارد حوزه‌‌ای می‌‌شوند و قبل از شناخت، تصمیم می‎‌‌‌‌گیرند و از بخش خصوصی برای مشورت و راهنمایی، بهره نمی‌‌برند. ما از مهاجرت کاربران و نخبگان به مهاجرت سرویس‌‌ها و شرکت‌ها رسیده‌‌ایم و این جای تاسف دارد. امیدوارم کاربران ما را درک کنند و عذر ما را بپذیرند.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر