شناسه خبر: ۸۱۶
لینک کوتاه کپی شد

ارزش بازار شرکت تجلی ۵۵ درصد افزایش یافت

عمده‌‌ترین سرمایه‌‌گذاری «تجلی» در شرکت‌‌های غیربورسی طی دوره یک‌‌ماهه منتهی به تیر سال جاری متعلق به شرکت‌‌های «صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه» و «تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان» با مبالغ یک هزار و ۵۸۲میلیارد تومان و ۳۰۸میلیارد تومان بود.

به گزارش اکونگار به نقل از بورس‌‌نیوز؛ شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به تیر سال جاری مجموع بهای تمام‌‌شده سرمایه‌‌گذاری‌‌های خود از شرکت‌‌های بورسی و غیربورسی را برابر با ۵هزار و ۳۸۵میلیارد تومان ارائه کرد، عمده‌‌ترین بهای تمام‌‌شده سرمایه‌‌گذاری‌‌ها با ۲هزار و ۹۷۳میلیارد تومان در بخش شرکت‌‌های بورسی بود و مابقی سرمایه‌‌گذاری خود را در بخش شرکت‌‌های غیربورسی انجام داد.

مجموع بهای تمام‌‌شده سرمایه‌‌گذاری تجلی در تیرسال جاری نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۳۶درصد افزایش یافت و در مقایسه با ماه گذشته تغییر چشمگیری را به‌‌دنبال نداشت.

عمده‌‌ترین بهای تمام‌‌شده سرمایه‌‌گذاری تجلی در تیرماه مربوط به بخش «ساخت محصولات فلزی» با ۲هزار و ۷۱میلیارد تومان در بخش شرکت‌‌های غیربورسی بود و در حوزه شرکت‌‌های بورسی نیز عمده‌‌ترین بهای تمام‌‌شده سرمایه‌‌گذاری مربوط به «استخراج کانه‌های فلزی» با یک هزار و ۱۴۱میلیارد تومان شناسایی شد. بیشترین ارزش بازار سرمایه‌‌گذاری تجلی در تیرماه مربوط به بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با یک‌‌هزار و ۳۸۰میلیارد تومان بود و پس ‌‌از آن نیز بخش «تجارت عمده‌‌فروشی به‌‌جز وسایل نقلیه موتور» با مبلغی افزون ‌‌بر ۶۲۱میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داد، مجموع ارزش بازار سرمایه‌‌گذاری تجلی در شرکت‌‌های بورسی نسبت به تیرسال گذشته ۵۵ درصد افزایش پیدا کرد.

عمده‌‌ترین بهای تمام‌‌شده شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در بخش صورت ‌‌وضعیت پرتفوی شرکت‌‌های بورسی متعلق به «سنگ‌‌آهن گل‌‌گهر» با ۴۲۰میلیارد تومان بود که ارزش بازار آن در تیرماه به ۵۳۳ میلیارد تومان رسید که ۵۷درصد رشد را در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ثبت رساند. شرکت «ملی صنایع مس ایران» نیز با مبلغی افزون ‌‌بر ۳۶۹میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را پس از شرکت «سنگ‌‌آهن گل گهر» توانست طی این دوره ماهانه به خود اختصاص دهد، ارزش بازار این شرکت در مقایسه با سال گذشته ۶۶درصد رشد را به ثبت رساند. شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات طی عملکرد یک ‌‌ماهه منتهی به تیر سال جاری از معاملات واگذاری سهام ۸۵۲ میلیون تومان سود کسب کرد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر