شناسه خبر: ۶۹۹
لینک کوتاه کپی شد

درآمد ۲۰ میلیاردی شرکت ریشمک در ۶ ماه

ریشمک با سرمایه ثبت شده ۳۰ میلیارد تومانی طی عملکرد ۶ ماهه سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۱ مبلغ ۵/ ۲۰ میلیارد تومان درآمد فروش داشته است.

درآمد ۲۰ میلیاردی شرکت ریشمک در ۶ ماه

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ همچنین ریشمک طی عملکرد یک ماهه منتهی به ۳۱/ ۳/ ۱۴۰۱ معادل ۴/ ۱۴ میلیارد تومان از محصولات خود را به فروش رسانده است.

نماد ریشمک با P/ E ۲۱ در مجمع سال گذشته حدود ۹۶ تومان به ازای هر سهم سود ساخته بود، از این رو براساس عملکردی که امسال از خود به جا گذاشته پیش‌بینی می‌شود سودسازی مشابه سال گذشته داشته باشد، هرچند این نماد در عملکرد سه ساله نسبت به سایر نمادهای دارویی از نظر بازدهی عقب مانده است، از این رو پیش‌بینی می‌شود با تقاضایی که در این نماد شکل گرفته روند صعودی آن آغاز شود.

شرکت تولید و صادرات ریشمک با ۳۰هزار میلیون تومان سرمایه حدود ۳۲ درصد سهام آن متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر است. این شرکت در یک سال گذشته حدود ۲۸۸۳۳ میلیون تومان سود کسب کرده که با در نظر گرفتن سود انباشته ۱۰۶۵۳۱ میلیون تومان ۵۳۷۰۰ میلیون ریال برای سود سهام مصوب کرده و در پایان دوره ۸۱۶۶۴ میلیون تومان سود انباشته محاسبه کرده است.

یاد‌آور می‌شود شرکت تولید و صادرات ریشمک با سرمایه‌گذاری خارجی درسال ۱۳۵۰ به بهره‌برداری رسید. از آن زمان تاکنون محصولات متنوع این شرکت شامل پودر عصاره شیرین بیان، عصاره قالبی و عصاره مایع شیرین بیان به کشورهای مختلفی ازجمله آمریکا، کانادا، آلمان، فرانسه، مصر، چین و ... صادرشده است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر