شناسه خبر: ۶۶۱
لینک کوتاه کپی شد

افتتاح نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط

صبح امروز (یکشنبه) نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

به گزارش اکونگار به نقل از ایرنا؛ این نمایشگاه همزمان با گرامیداشت دهه «تولید و تجارت» (یکم تا دهم تیرماه) همراه با برپایی پاویون ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها با حضور "سیدرضا فاطمی امین" وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از امروز به مدت چهار روز کار خود را آغاز کرد.

 

لزوم جذب سرمایه گذاران ریسک پذیر در حوزه ایده های نو

"محمد رضا مرتضوی" دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در این زمینه افزود: شرکت های دانش بنیان، تولیدکننده ایده و شیوه های نوین در حوزه های تجارت، صنعت، کشاورزی و غیره هستند.

او بیان داشت: کشور نیاز به تولید ایده های جدید و شیوه‌های مدرن دارد و می‌توان گفت این فعالیت‌ها سال‌هاست که در کشور شکل گرفته و امروز نیازمند تقویت این فعالیت ها و ایجاد محیطی به منظور تبدیل ایده ها به ثروت برای کشور هستیم.

مرتضوی یادآور شد: طی چند سال گذشته بیشتر مغزهای این کشور را صادر کرده ایم تا محصولات دانش بنیان و ایده‌های نو، اما امروز حرکتی بنیان گذاشته شده که این مغزها و تولیداتشان را در کشور نگه داریم که می تواند زمینه ساز تحولات بزرگی برای کشور باشد.

 او تاکید کرد: این مهم نیاز به آمارسازی و عددسازی ندارد، بلکه نیازمند تولید ثروت و بیش از همه برداشتن موانع از پیش روی شرکت ها و استارتاپ ها است.

 

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تاکید کرد: باید بتوانیم سرمایه گذاران ریسک‌پذیر داخلی و خارجی را در حوزه ایده های نو جلب و جذب کنیم تا استارت آپ های متعددی با سرمایه های کوچک، متوسط و حتی بزرگ به وجود آوریم.

او با اشاره به حرکت رو به رشد برخی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان که به ویژه در دوره کرونا در حوزه های تولید و توزیع بسیار به کمک کشور آمد، خاطرنشان کرد: دولت نیز با برداشتن موانع و ایجاد امکانات حداقلی برای شرکت‌ها و صاحبان ایده ها می تواند توسعه کشور در این حوزه را رقم بزند.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر