رشد تامین مواد اولیه صنعت نساجی در ۱۴۰۲

مدیرکل صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت گفت: در سال ۱۴۰۲ وضعیت باثباتی در تأمین مواد اولیه و رشد سرمایه گذاری بیش از ۳۰ درصدی را در صنعت نساجی و پوشاک شاهد بودیم.

به گزارش اکونگار به نقل از مهر؛ محسن گرجی، مدیرکل صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صنعت، معدن و تجارت در مصاحبه رادیویی گفت: تصویر ذهنی که عموم مردم نسبت به صنعت نساجی و پوشاک دارند، تصویری چندان مطابق با واقعیت نیست؛ البته بخشی از آن به مشکلاتی بر می‌گردد که در سالهای گذشته در این صنعت ایجاد شد.

او با بیان اینکه در سه سال اخیر شاهد رشد مناسبی در این صنعت هستیم، افزود: سال ۱۴۰۱ شاهد رشد ۱۷.۳ درصد این صنعت بودیم که خوشبختانه جزو رسته‌های پیشرو در صنایع کشور بود. همچنین در سال ۱۴۰۲ وضعیت باثباتی در تأمین مواد اولیه و رشد سرمایه گذاری بیش از ۳۰ درصدی را شاهد بودیم. خوشبختانه در سه سال گذشته بخش خصوصی سرمایه گذاری‌های مناسبی در این حوزه داشته است.

گرجی یادآور شد: در زمینه تأمین مواد اولیه نیز شاهد رشد ۲۰ درصدی بودیم. با وجود کشت داخل پنبه که کامل خریداری شده شاهد واردات بیست درصدی بودیم.

او ادامه داد: با توجه به اینکه امروز نیروی کار ارزانی در اختیار و دانش به روزی در تولید پوشاک داریم و با دارا بودن حامل‌های انرژی با ثبات، امیدواریم که این روند را به خوبی پیش ببریم؛ ولی ورود به بازارهای بین‌المللی نیازمند یک برنامه میان مدت دقیق است.

مدیرکل صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: سال گذشته در نمایشگاه‌های اوراسیا شرکت کردیم که خوشبختانه در زمینه قیمت تمام شده کاملاً مزیت رقابتی خوبی با کشورهای قوی که برخی از آنها همسایه ما هم هستند داریم ولی در این زمینه نیازمند پشتیبانی و حمل و نقل و مباحث ارزی هستیم.

گرجی گفت: مجموع کشورهای حوزه اوراسیا و شمال و شرق آفریقا و کشورهای جنوبی بازارهای جذابی برای صنایع پوشاک ما به شمار می‌روند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان