شناسه خبر: ۲۵۶۴
لینک کوتاه کپی شد

مشتری مدار در صنعت ساختمان مانند «ثتران»

شرکت ثتران در صنعت ساختمان سازی، موفق به کسب رتبه برتر مشتری مداری شد.

مشتری مدار در صنعت ساختمان مانند «ثتران»

به گزارش اکونگار و به نقل از دنیای اقتصاد، ثتران به عنوان برند برتر مشتری‌‌‌مدار در حوزه صنعت ساختمان انتخاب شد. این شرکت پس از ارزیابی‌‌‌های صورت‌گرفته، در سومین اجلاس سراسری یکصد واحد برتر مشتری‌‌‌مدار در حوزه صنعت ساختمان معرفی شد.

این شرکت با ۶۳ پروژه در طول۳۰ سال خدمات‌‌‌رسانی خود همیشه بر این اصل که «مسکن خوب، زندگی را زیباتر می‌کند» پایبند بوده و تلاش کرده تا به این شعار جامه عمل بپوشاند.

ثتران از سال ۱۳۷۳ با ماهیت شعبه و مرکزیت شهر تهران شروع به کار کرد. این شرکت با تحت پوشش قرار دادن شهرهای تهران، کرج و قزوین فعالیت خود را با برج مسکونی پامچال آغاز کرد.

متعاقب آن مورخ ۱۰/ ۲/ ۱۳۸۵ به عنوان شرکت مستقل، فعالیت خود را ادامه داد. همچنین شرکت تهران در تاریخ ۲۹/ ۵/ ۱۳۹۰ از سهامی خاص به عام تبدیل و در تاریخ ۱۶/ ۶/ ۱۳۹۰ در فرابورس ایران با نماد ثتران پذیرفته شده است.

زمینه فعالیت شرکت انبوه‌‌‌سازی، ساخت‌وساز واحدهای مسکونی، تجاری و اداری در قالب متنوع‌‌‌سازی (ساخت‌وساز لوکس، متوسط و ارزان‌قیمت) در داخل و خارج از کشور است.

استراتژی‌‌‌های شرکت شامل توسعه بازار و خلق مشارکت، سرآمدی در سرعت و کیفیت، همگام‌‌‌سازی با فناوری‌‌‌های نوین و ساخت‌وساز سبز است.

عمده‌‌‌ترین مشتریان شرکت شامل سپرده‌‌‌گذاران صندوق پس‌‌‌انداز بانک مسکن، سرمایه‌گذاران، خریداران انبوه و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی هستند.

مهم‌ترین دلیل انتخاب و خرید واحدهای تولیدی شرکت از سوی مشتریان را می‌توان برند شرکت، کیفیت ساخت، رعایت استانداردهای ساختمانی و تامین نیازهای مشتریان در سطوح و طبقات مختلف اجتماعی (اقشار مرفه، متوسط و ضعیف) دانست.

علی قربانی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران (سهامی عام) با بیان این مطلب که «مشتریان، سرمایه اصلی ما هستند» خاطرنشان کرد: «‌کسب مقام در بین یکصد واحد مشتری‌‌‌مدار، افتخار بزرگی است که بدون اعتماد مشتریان ذره‌‌‌ای ارزش نخواهد داشت؛ افتخارآفرینی برای ما زمانی معنا می‌دهد که لبخند رضایت مشتریان خود را ببینیم و همه سعی تیم ثتران، تلاش برای تحقق این خواسته است.‌»

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر